Customer paying for products

Klienditeeninduse oskuste kontrollnimekiri

Olenemata valdkonnast, kus te töötate, on suurepärase klienditeeninduse pakkumine teie edu saavutamiseks hädavajalik. Pakume kontrollnimekirja olulistest klienditeeninduse oskustest, mida iga ettevõte peaks püüdma omandada. Need oskused aitavad teil pakkuda suurepärast tuge ja suurendada klientide lojaalsust.

Klienditeenindusoskuste kontrollnimekirja tähtsus

Kuna igas tööstusharus on nii palju konkurentsi, on olulisem kui kunagi varem tagada, et teie kliendid tunneksid end väärtustatuna ja hinnatud.

Kontrollnimekiri on suurepärane viis tagamaks, et te ei unustaks olulisi klienditeeninduse oskusi. See võib olla abiks uute klienditeenindajate töölevõtmisel või ka koolituse eesmärgil.

Paljude jaoks on inimestega suhtlemine ja suurepärase klienditeeninduse pakkumine loomulik instinkt, kuid teiste jaoks võib see võtta aega ja harjutamist. Ja siin on abiks klienditeeninduse oskuste kontrollnimekiri, pakkudes teile juhendeid järgimiseks ja et ükski detail ei jääks tähelepanuta.

Kes saavad kasu klienditeenindusoskuste kontrollnimekirjast?

 • Ettevõtete omanikud

Veenduge, et teie klienditeenindusoskused oleksid tasemel. Lõppude lõpuks olete teie oma ettevõtte näoks. Klienditeeninduse oskuste kontrollnimekiri aitab teil tuvastada valdkonnad, kus teie ja teie meeskond vajavad täiustamist.

 • Klienditeeninduse agendid

Klienditeenindajana on teie ülesanne tagada klientide rahulolu. Teil peavad olema suurepärased suhtlemisoskused ja suutlikkus pinge all rahulikuks jääda. Samuti peaksite suutma probleeme lahendada ja iseseisvalt mõelda.

 • Meeskonnajuhid

Meeskonnajuhina on teie kohustus jälgida, et teie meeskond pakuks suurepärast klienditeenindust. Peate näitama eeskuju ja pakkuma oma klienditeenindusmeeskonna liikmetele koolitust. Klienditeeninduse oskuste kontrollnimekiri aitab teil seda teha.

Tutvuge meie klienditeeninduse oskuste kontrollnimekirjaga

Klienditeeninduse oskuste kontrollnimekiri

Üks olulisemaid klienditeeninduse oskusi on selgelt ja tõhusalt suhtlemine.

Miks on rääkimisoskus oluline?

Kõneoskus aitab teil paremini suhelda. See on eriti oluline ettevõtluses, kus selge suhtlus on võtmetähtsusega. Rääkimisoskused võivad samuti aidata teil luua suhteid ja võrgustikke, mis võivad aidata teie karjääri edendada.

LiveAgent Presentation illustration

Kuidas oma rääkimisoskust parandada?

Oma nõrkuste tuvastamine peaks olema esimene samm. Millega teil rääkimisel probleeme on? Kas teil on raske silmsidet luua? Kas olete inimeste ees rääkides häbelik ja ebamugav?

Kui olete aru saanud asjadest, mille kallal peate töötama, võite hakata harjutama. Hea viis oma rääkimisoskuste parandamiseks on leida võimalusi avalikuks esinemiseks. Samuti peaksite saama tagasisidet teistelt.

Milliseid tööriistu rääkimisoskuste täiendamiseks kasutada?

 • TED vestlused
 • avaliku suhtluse raamatud
 • tunnid ja treenerid

Empaatia on võime mõista ja jagada teiste tundeid, seega on see suurepärase klienditeeninduse oluline koostisosa.

Miks on empaatia klienditeeninduses oluline?

On ülioluline, et suudaksite oma klientidele kaasa tunda, sest see näitab, et hoolite nende kogemustest. Kui suudate kellegagi kaasa tunda, aitab see luua usaldust ja sidet. Empaatia aitab teil lahendada konflikte ja mõista oma klientide vajadusi.

winners illustration

Kuidas olla empaatilisem?

Proovige lihtsalt panna end oma kliendi olukorda. Mida nad läbi elavad? Millised on nende vajadused ja soovid? Kui olete neile küsimustele vastanud, on nende vaatenurgast lihtsam aru saada.

Milliseid tööriistu empaatilisemaks muutumiseks kasutada?

Üks nõutavamaid klienditeenindusoskusi on oskus pinge all rahulikuks jääda.

Miks on enesekontroll klienditeeninduses oluline?

Kui suhtlete inimestega, on alati võimalus, et miski valmistab teile meelehärmi. Veenduge, et saate olukorraga rahulikult hakkama.

Kuidas enesekontrolli arendada?

Tuvastage oma päästikud. Mis ajab teid endast välja ja sunnib närvi minema? Kui teate, mis need päästikud on, saate neid vältida või nendega kontrollitumalt tegeleda.

Milliseid vahendeid enesekontrolliks kasutada?

 • kriisiga toimetuleku protseduure
 • stressi juhtimise tehnikaid
 • koolitust, kuidas tulla toime raskete klientidega
 • enese jälgimise tööriistu (nagu päevik)
 • vabaaeg/ruum

Aktiivne kuulamine on protsess, mille käigus pööratakse tähelepanu sellele, mida keegi ütleb, ja reageeritakse asjakohaselt.

Miks on aktiivne kuulamine klienditeeninduses oluline?

See näitab, et hoolite oma klientidest ja nende kogemustest. Aktiivse kuulamise abil saate mõista oma klientide vajadusi ja pakkuda neile paremat teenust.

Helpdesk Templates

Kuidas oma aktiivset kuulamist parandada?

Pöörake alati tähelepanu teise öeldule, looge silmside ja püüdke mõista, millest ta räägib. Parafraseerige kuuldut, et saaksite õigesti aru ja näidata, et kuulate tähelepanelikult.

Milliseid vahendeid aktiivseks kuulamiseks kasutada?

 • klienditeeninduse koolitusi
 • aktiivse kuulamise harjutusi
 • kuulamisoskuste hindamist

Selgete suhtlusoskustega saavad agendid olla produktiivsemad ja rahul oma tulemustega.

Miks on selged suhtlemisoskused klienditeeninduses olulised?

Klientidega suhtlemine eeldab selgust, et ei tekiks arusaamatusi. Tõhus suhtlemisoskus näitab, et olete enesekindel ja pädev, mis võib mõjutada klientide lojaalsust.

Customer communication illustration

Kuidas selgelt suhelda?

Jälgige oma hääletooni – kas see on lugupidav ja professionaalne? Kasutage selget ja kokkuvõtlikku keelt ning vältige kõnepruuki või slängi, mis võivad kliente segadusse ajada. Teine näpunäide on aeglustada oma kõnet, et nad saaksid teid paremini mõista.

Milliseid tööriistu selgeks suhtluseks kasutada?

 • klienditeeninduse koolitusi
 • suhtlemisoskuste hindamist
 • keeleõpet (vajadusel)
 • telefoni etiketi koolitust

Klientidega trükitud sõnumite kaudu selgelt ja täpselt suhtlemiseks on vaja erakordset kirjutamisoskust.

Miks on kirjutamisoskus klienditeeninduses oluline?

Suhtlus klientidega peaks olema täpne ja kergesti mõistetav. See tähendab, et peate võtma aega sõnade õigesti kirjutamiseks ja õige grammatika kasutamiseks.

Kuidas oma kirjutamisoskust parandada?

Lugege kogu suhtlus enne kliendile saatmist veelkord üle.

Kuidas oma kirjutamisoskust parandada? - App - Uploads - 2020 - 12 - Live Chat Benefit Real Time Conversation Convenience 1.gif

Milliseid tööriistu kirjutamisoskuse parandamiseks kasutada?

 • klienditeeninduse koolitust
 • kirjutamisoksuse hindamist
 • grammatika ja õigekirja kontrolli/tunde
 • toimetamis- ja korrektuurteenuseid

Positiivse keelekasutusega saavad klienditeenindajad luua kliendile positiivsema kogemuse.

Miks on positiivse keele kasutamise oskus klienditeeninduses oluline?

Positiivne keelekasutus näitab, et olete sõbralik ja abivalmis. Samuti paneb see kliente mugavamalt tundma ja julgustab neid teiega äri jätkama.

cartoon man thinking of positive customer service experience ideas

Kuidas positiivset keelt kasutada?

Tehke teadlikke jõupingutusi, et vältida negatiivsust klientidega vesteldes. Näiteks selle asemel, et öelda “Vabandan ebamugavuste pärast.“, võite öelda “Täname teid kannatlikkuse eest.“. Püüdke vältida negatiivseid sõnu, nagu “ei” või “ei saa“.

Milliseid vahendeid positiivse keelekasutamise oskuse parandamiseks kasutada?

 • klienditeeninduse koolitust
 • positiivse keelekasutuse hindamist
 • empaatia koolitust

Probleemide lahendamise oskustega on võimalik jõuda kliendiprobleemide juurteni.

Miks on probleemide lahendamise oskused klienditeeninduses olulised?

Probleemide lahendamise oskused võimaldavad agentidel kiiresti ja tõhusalt tuvastada ja lahendada klientide probleeme. Need võivad aidata minimeerida probleemi mõju kliendile ja parandada nende rahulolu.

LiveAgent - Facebook ticket inside

Kuidas probleemide lahendamise oskusi parandada?

Kliendi probleemiga silmitsi seistes leidke aega küsimuste esitamiseks ja probleemi juurte mõistmiseks. See võimaldab teil leida tõhusa ja klienti rahuldava lahenduse. Samuti saate oma meeskonnaga harjutada probleemide lahendamise stsenaariume.

Milliseid tööriistu oma probleemide lahendamise oskuste parandamiseks kasutada?

 • klienditeeninduse koolitust
 • probleemilahendamise hindamist
 • tõrkeotsingu juhendid
 • tehnoloogilist tuge (abikeskuse tarkvara, nt LiveAgent)

Klienditeenindaja jaoks on positiivne suhtumine võtmetähtsusega mitte ainult suurepärase teeninduse pakkumiseks, vaid ka selleks, et olla oma tööga rahul ja õnnelik.

Miks on positiivne suhtumine klienditeeninduses oluline?

Teie suhtumisel võib olla suur mõju suhtluse kliendiga. Kui olete sõbralik ja optimistlik, rahustab see klienti. Positiivne suhtumine võib muuta teie töö nauditavamaks ja ennetada läbipõlemist, mis on selles sektoris oluline.

Turning unhappy customer into happy customer

Kuidas oma suhtumist parandada?

Alustuseks võite hingata paar korda sügavalt sisse ja naeratada. See võib tunduda väike asi, kuid see võib aidata muuta teie mõtteviisi ja parandada meeleolu. Püüdke leida igas klienditeeninduse suhtluses positiivseid külgi, isegi rasketes. Võtke väljaspool tööd veidi aega enda jaoks, et lõõgastuda ja end laadida.

Milliseid vahendeid oma suhtumise parandamiseks kasutada?

 • klienditeeninduse koolitused
 • suhtumise hindamine
 • positiivsuse koolitus
 • enesehooldus

Kuigi mõnda klienditeeninduse probleemi on lihtne lahendada, võivad teised olla keerulisemad. Klienditeenindajad peaksid omama kohanemisvõimelist ja paindlikku lähenemisviisi.

Miks on kohanemisvõime ja paindlikkus klienditeeninduses olulised?

Klienditoe agentidel peab olema võimalus kohandada oma lähenemist kliendi vajadustest lähtuvalt. See võib tähendada võimet toime tulla keeruliste klientidega või mitme ülesandega korraga.

Research multiple systems

Kuidas olla kohanemisvõimeline ja paindlik?

Miski ei tööta paremini, kui harjutada erinevat tüüpi kliendiprobleemidega tegelemist. See aitab teil olla paremini ette valmistatud kõigeks ette tulevaks. Kui asjad ei kulge plaanipäraselt, säilitage rahu.

Milliseid tööriistu kasutada, et olla kohanemisvõimeline ja paindlik?

 • kohanemisvõimelisuse hinnangut
 • paindlikkuse koolitust/li>
 • ülesannete haldamise tööriista

Paljudel juhtudel ei pruugi klientidel olla selget arusaama probleemidest, millega nad silmitsi seisavad, või kuidas neid lahendada. Klienditeenindajad peavad olema kannatlikud lahenduse selgitamisel ja kliendi abistamisel protsessi käigus.

Miks on kannatlikkus klienditeeninduses oluline?

See võimaldab agentidel klientidele aega pühendada, tagades, et nad mõistavad probleemi ja lahendust. Samuti ei lase see neil klientides pettuda, mis võib viia kehva teenuse osutamiseni.

Time management

Kuidas olla rohkem kannatlik?

Harjutage aktiivset kuulamisoskust ja empaatiat. Kliendi vajaduste mõistmine tähendab tähelepanu pööramist sellele, mida ta räägib. Püüdke mitte kiirustada klientidega suhtlemisel.

Milliseid tööriistu kannatlikkuse suurendamiseks kasutada?

 • kõne skripte
 • teadmusbaasi
 • kuulamisoskuse hindamist
 • stressitaluvuse nõuandeid

Teiste emotsioonide lugemine on klienditeenindajate seas sageli alahinnatud oskus.

Miks on emotsionaalne intelligentsus klienditeeninduses oluline?

See võimaldab agentidel paremini mõista kliendi vajadusi ja kuidas nende probleeme lahendada. See aitab neil ka keerulistes olukordades rahulikuks jääda ja vältida klientide vihastumist või meelehärmi.

People with various emotions portrayed on balloons

Kuidas emotsionaalset intelligentsust parandada?

Proovige kliendisuhtlusest sammu tagasi astuda ja mõista nende emotsioone. Pange end nende olukorda ja püüdke seda mõista.

Milliseid vahendeid emotsionaalse intelligentsuse parandamiseks kasutada?

 • empaatia koolitust
 • emotsionaalse intelligentsuse hindamist
 • vihaga toimetuleku nõuandeid

Klienditeenindajad peavad suutma oma aega tõhusalt hallata, eriti mitme päringu käsitlemisel.

Miks on ajaplaneerimise oskused klienditeenindusele olulised?

Nii suudavad agendid tsuhelda korraga rohkem kui ühe kliendiga ning kliendid ei pea lahendust oma probleemile pikalt ootama.

Kuidas ajaplaneerimise oskusi parandada?

Looge enda jaoks ajakava, mis kirjeldab, millal olete valmis klientide kõnedele või meilidele vastamiseks. Püüdke sellest ajakavast võimalikult täpselt kinni pidada ja kasutage aja jälgimise tööriistade tuge. Kui tekib ajakulukaid probleeme, teavitage sellest klienti ja esitage hinnanguline lahendusaeg.

Samuti on hea mõte investeerida täiustatud piletisüsteemiga kasutajatoe tarkvarasse. Kasutades selliseid tööriistu nagu LiveAgent, saavad agendid olla produktiivsemad ja oma tööd tõhusamalt korraldada.

Aja jälgimise funktsioon piletisüsteemi tarkvaras - LiveAgent

Milliseid tööriistu ajaplaneerimise oskuste parandamiseks kasutada?

 • aja jälgimise tarkvara
 • ülesannete loendi rakendus
 • projektijuhtimise tarkvara
 • kõik ühes klienditoe tarkvara, nt LiveAgent

Ükskõik kui head on teie klienditeenindusoskused, leidub alati arenguruumi.

Miks on oluline omada soovi täienemiseks?

Klienditeenindajad ei tohiks kunagi lõpetada õppimist ja kasvamist oma valdkonnas. Kuna tegemist on pidevalt muutuva tööstusharuga, kus kogu aeg kerkib esile uusi tehnoloogiaid ja parimaid tavasid, peaksid agendid alati püüdma end täiustada.

SEO spetsialistid

Kuidas motiveerida end paremaks muutuma?

Andke endale ausat tagasisidet. Võtke aega, et teha kindlaks tööd vajavad valdkonnad ja koostage plaan nende oskuste parandamiseks. Liituge klienditeenindusega seotud veebikogukondade ja foorumitega, osalege aruteludes ja õppige teistelt. Lugege valdkonnaga seotud artikleid ja ajaveebi postitusi ning osalege võimaluse korral koolitustel või töötubades.

Milliseid tööriistu kasutada?

 • isiklikku arenguplaani
 • veebiseminare ja taskuhäälinguid
 • klienditeenindajate õppematerjale
 • klienditeeninduse koolitusi ja sertifikaate

Klienditeenindajatel peab olema hea arusaam toodetest ja teenustest, millele nad tuge pakuvad.

Miks on toote- ja teenuseteadmised klienditeeninduses olulised?

Kui agendid ei mõista hästi pakutavaid tooteid või teenuseid, ei lahenda nad klientide probleeme piisava tõhususega.

Kuidas parandada oma teadmisi toodetest ja teenustest?

Kui te pole pakutavate toodete või teenustega veel tuttav, lugege alustuseks läbi dokumentatsioon. Proovige antud tooteid või teenuseid ise kasutada, et nende toimimisest paremini aru saada.

sisemine teadmusbaas

Milliseid tööriistu kasutada oma toote- ja teenusealaste teadmiste parandamiseks?

 • toote teadmusbaasi
 • õppematerjale
 • klienditeeninduse foorumeid

Peamine oskus, mis klienditeenindajal peaks olema, on oskus lugeda ridade vahelt.

Miks on oluline osata kliente lugeda?

Klienditeenindajad, kes ei oska inimesi lugeda, võivad jääda hätta klientidele parima võimaliku kogemuse pakkumisega.

Turunduse agendid - illustratsioon

Kuidas parandada oskust lugeda oma kliente?

Parim viis klientide lugemise oskuse parandamiseks on olla kliendisuhtluses ennetav. Pöörake tähelepanu sellele, mida klient nii verbaalselt kui ka mitteverbaalselt ütleb. Vajadusel võite küsida ka selgitusi.

Milliseid tööriistu klientide lugemise oskuse parandamiseks kasutada?

Eesmärgile orienteeritus võib aidata klienditeenindajatel keskenduda parima kliendikogemuse pakkumisele.

Miks on eesmärgile orienteeritus klienditeenindajate jaoks oluline?

Kui agendid ei ole eesmärgile orienteeritud, võib nende tähelepanu kiiresti hajuda ning nad pole enam nii produktiivsed. Samuti võivad nad aja jooksul motivatsiooni kaotada, kui neil puuduvad eesmärgid mille poole pürgida.

Kliendiedu esindaja

Kuidas olla eesmärgile orienteeritud?

Seadke endale realistlikud eesmärgid ja seejärel töötage nende saavutamise nimel. Jälgige oma edusamme, et saaksite näha, kui kaugele olete jõudnud ja mida on veel vaja teha. Tähistage oma saavutusi, olenemata sellest, kui väikesed nad on, et püsida motiveerituna.

Milliseid tööriistu eesmärgile orienteerituse saavutamiseks kasutada?

 • eesmärkide seadmise töölehte
 • edenemise jälgijat
 • ülesannete nimekirja

Kui klienditeenindajad on enesekindlad, tulevad nad tõhusalt toime iga kliendisuhtlusega.

Miks on enesekindlus klienditeenindajatele oluline?

Kui agendid ei ole enesekindlad, võivad nad tunda end klientidega suhtlemise ajal ülekoormatuna või stressis ning paista kõhklevate või ebakindlatena.

Kuidas tõsta enesekindlust?

Parim viis enesekindluse kasvatamiseks on harjutamine. Leidke sõber või pereliige, kes aitab teil läbi mängida erinevaid klienditeeninduse stsenaariume. Kui ei leia, proovige peegli ees harjutada.

Samuti peaksite olema kursis valdkonna uudiste ja parimate tavadega. Nii olete klientidega suheldes rohkem valmistunud.

Milliseid vahendeid enesekindluse kasvatamiseks kasutada?

 • klienditeeninduse stsenaariume
 • valdkonna uudiseid
 • parimate tavade juhendeid

Kuidas arendada oma klienditeeninduse oskusi?

Olemas on palju tööriistu ja ressursse, mis aitavad teil õppida ja areneda.

 • Lugege raamatuid ja artikleid

Klienditeenindust käsitlevate raamatute ja artiklite lugemine aitab teil mõista, mis tüüpi klientidega võite kokku puutuda ja kuidas nende vajadusi kõige paremini rahuldada. Samuti võivad raamatud anda teile kasulikke näpunäiteid raskete klientidega toimetulekuks ja vaidluste lahendamiseks.

 • Vaadake videoid ja õpetusi

Seda tehes saate teada, kuidas klienditeeninduse kaebusi ja päringuid õigesti käsitleda. Samuti saate õppida, kuidas olla viisakas ja vastutulelik, lahendades samal ajal klientide muresid. Lisaks saate teavet toote kohta ja olla oma teadmistes kindlam.

 • Osalege töötubades ja koolitusseminaridel

Inimestevaheliste oskuste arendamiseks on palju erinevaid meetodeid, kuid töötubades või seminaridel osalemine on samuti üks suurepärane võimalus. Need pakuvad struktureeritumat õpikeskkonda kui lihtsalt artiklite lugemine või veebis videote vaatamine. Lisaks saate õppida ekspertidelt, kellel on selles valdkonnas aastatepikkune kogemus.

Koolitusel osalemine aitab teil õppida toime tulema raskete klientidega, käsitlema kaebusi ja pakkuma suurepärast klienditeenindust. Samuti saate teada klienditeeninduse uusimatest trendidest ja tehnikatest, et püsida kurvi ees.

 • Kandideerige vabatahtlikuks klienditeenindajaks või praktikandiks

Klienditeeninduses vabatahtlikuna või praktikandina töötamine võib aidata teil oma oskusi arendada, andes teile praktilise kogemuse klientidega suhtlemisel. Samuti võib see aidata teil luua oma valdkonna kontaktide võrgustikku.

 • Harjutage e-kirjade kirjutamist, telefonikõnede tegemist ja klientide kaebuste käsitlemist

Kirjutades olete sunnitud end selgelt väljendama. Tähelepanu tuleb pöörata ka detailidele – klienditeeninduse pakkumisel on täpsus võtmetähtsusega.

Kliendikõnesid tehes saate arendada oma klienditeenindusoskusi, omandades klientidega rääkimise ja nende muredega tegelemise kogemusi. Lisaks küsige klientidelt tagasisidet oma toimivuse kohta, et saaksite end veelgi edasi arendada.

 • Küsige sõpradelt, pereliikmetelt ja töökaaslastelt tagasisidet oma klienditeenindusoskuste kohta

Klientide tagasisidet saades saate kindlaks teha parendusvaldkonnad ja õppida, kuidas oma klientide vajadusi paremini rahuldada.

Tagasisidet paludes küsige kindlasti konkreetseid küsimusi kliendi kogemuse kohta ja vältige oletuste tegemist. Olge kannatlik ja andke klientidele aega üksikasjaliku vastuse andmiseks. Tänage neid panuse eest ja tegutsege vastavalt nende antud tagasisidele.

 • Osalege klienditeeninduse kursustel

Saadaval on palju erinevaid kursusi ja programme, mis aitavad teil arendada oma klienditeenindusoskusi. Neid kursusi ja programme võib leida kolledžitest, ülikoolidest ja koolitusasutustest.

Klienditeeninduse kursustel ja programmidel käsitletavad teemad on erinevad, kuid tavaliselt hõlmavad need suhtlemisoskusi, probleemide lahendamise tehnikaid, konfliktide lahendamise strateegiaid, tooteteadmisi ja raskete klientidega toimetulekut.

Klienditeenindusoskuste kontrollnimekirja kokkuvõte

 • Rääkimisoskus
 • Empaatia
 • Enesekontroll
 • Aktiivne kuulamine
 • Selged suhtlemisoskused
 • Kirjutamisoskused
 • Võime kasutada positiivset keelt
 • Probleemilahendamise oskused
 • Positiivne suhtumine
 • Kohanemisvõime ja paindlikkus
 • Kannatlikkus
 • Emotsionaalne intelligentsus
 • Aja haldamise oskused
 • Soov täieneda
 • Toodete ja teenuste tundmine
 • Võime lugeda kliente
 • Sihikindlus
 • Enesekindlus

Frequently asked questions

Millised on hea klienditeeninduse põhimõtted?

Esimene põhimõte on oma klientidega alati olla viisakas, ükskõik mis olukorras. Teiseks tuleb alati püüda lahendada kõik kliendi ees seisvad probleemid nii kiiresti kui võimalik. Ja kolmas on alati reageerida klientide tagasisidele ja võtta meetmeid oma teenuse täiustamiseks antud tagasiside põhjal.

Miks on pehmed oskused klienditeeninduses olulised?

Pehmed oskused aitavad luua klientidega sidemeid. See omakorda võib suurendada nende tagasipöördumist või teistele soovitamist. Lisaks aitavad pehmed oskused luua ettevõttest positiivse kuvandi. Heade pehmete oskustega klienditeenindajad suudavad esindada ettevõtet positiivses valguses ja panna kliente tundma end tänuväärsena.

Miks on klienditeenindus oluline?

See on üks peamisi viise, kuidas ettevõtted oma klientidega ühendust saavad. Hea klienditeenindus võib tekitada klientides lojaalsust ja julgustada neid tulevikus tagasi pöörduma. Samuti aitab see ettevõtetel tuvastada ja lahendada probleeme. See parandab klientide rahulolu ja hoiab ära negatiivse suusõnalise turunduse. Lõpuks võib hea klienditeenindus suurendada müüki, pakkudes klientidele täiendavat võimalust toodete või teenuste ostmiseks.

Mis siis, kui kellelgi meeskonnas need oskused puuduvad?

Esmalt on oluline hinnata, miks see nii võib olla. Võibolla on nad häbelikud ega tunne end klientidega rääkides mugavalt või ei ole nad toodetega eriti kursis ja tunnevad end ülekoormatuna. Igal juhul on oluline pakkuda koolitust ja tuge, et aidata sellel meeskonnaliikmel oma oskusi klienditeeninduses parandada. Alustuseks võiksite pakkuda kasulikke ressursse, näiteks klienditeeninduse koolitusjuhendit või videoõpetusi. Seejärel võite planeerida mõne näidiskliendi suhtluse, et meeskonnaliikmed saaksid oma oskusi turvalises keskkonnas harjutada.

Millised on 10 peamist klienditeenindusoskust?

Eespool loetlesime rohkem oskusi, kuid kümme parimat klienditeenindusoskust hõlmavad järgmist:

 • Kannatlikkus
 • Empaatia
 • Suhtlus
 • Probleemide lahendamine
 • Paindlikkus
 • Organiseeritus
 • Multitegumtöö
 • Stressitaluvus
 • Enesekindlus
 • Inimeste oskused
Seotud Ressursid

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates eeldame Teie luba küpsiste paigaldamiseks, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud meie privaatsuse ja küpsiste poliitika.

×
Plaanige üks-ühele kõne ja avastage, kuidas LiveAgent Teie ettevõttele kasulik võib olla.

Oleme saadaval mitmetel kuupäevadel

Plaani demo