Kliendiportaali funktsioonid

Klientide iseteenindusportaali funktsioonid

1. Teadmusbaas

Teadmusbaas on iga klientide iseteenindusportaali tarkvara üks põhijooni. Teadmistebaasi seadistamisel saate luua kategooriaid, mis põhinevad Teie toodetel, teenustel või klienditüüpidel, ja seejärel lisada nendesse kategooriatesse teadmistebaasi artikleid. Lisaks saate valida, kas kategooria on avalikult kättesaadav või jääb sisemiseks. Sisemine on nähtav ainult Teie klienditoe meeskonnale agendipaneeli kaudu. Artiklitel on ka võimalus olla avalik või sisemine. Põhimõtteliselt tähendab see seda, et saate luua teadmistebaase nii oma klientidele kui ka töötajatele.

Avalikult kättesaadav teadmistebaas annab klientidele ja potentsiaalsetele klientidele viivitamatu juurdepääsu vajalikule teabele ning võimaluse lahendada toote- või teenuseküsimused iseseisvalt, enne kui nad vajavad ettevõtte esindajalt täiendavat abi.

Sisemise teadmistebaasi olemasolu on ettevõtetele suurepärane võimalus pakkuda oma tugiagentidele kergesti leitavat teavet, mis kiirendab nende reageerimist klientidega suhtlemisel, samuti sujuvamaks suhtlemiseks osakondade vahel, säästes nende aega ja suurendades agentide tootlikkust.

2. Mitu teadmusbaasi

Mitu teadmusbaasi on täiustatud funktsioon. See võimaldab luua ühel kontol mitu erinevat teadmistebaasi erinevatel domeenidel. Igal teadmistebaasil on oma ainulaadne disain, sisu ja seaded. Klientide iseteenindusportaali funktsioon on abiks neile ettevõtetele, kes soovivad eristada oma klienditoe portaale erinevate toodete või teenuste vahel. Seetõttu pakkuge oma klientidele paremat iseteeninduskogemust.

3. Kliendifoorum

Foorumid on kliendiportaali funktsioon, mis annab ettevõtetele võimaluse luua oma kasutajatega kogukondi. Seega võimaldab foorum klientidel suhelda ja üksteist aidata, vastates üksteise küsimustele ja jagades parimaid tavasid. See võib säästa tugiagentidele palju aega. Kliendid saavad abi teistelt kogukonna kasutajatelt, kes on kogenud sarnast probleemi ja leidnud kasuliku lahenduse.

Kõik foorumi sissekanded muudetakse piletiteks. Seetõttu saavad tugiagendid alati oluliste vestluste peal olla ja õigeaegset abi pakkuda. Foorumi loomisel saate lisada SEO jaoks paremaks optimeerimiseks märksõnu. Lisaks valige osakond, mis vastutab foorumikirjete käsitlemise eest.

4. Tagasiside ja ettepanekud

Selle kliendiportaali funktsiooni eesmärk on julgustada kliente ettevõtetele oma tagasisidet jagama. See võib olla ka idee tootearenduseks tulevikus või lihtsalt täiustamine. Iga kord, kui külastaja tagasisidet esitab, luuakse uus pilet. Seega teavitatakse agente kohe ja nad saavad vajadusel vastata.

Lisaks tagasisidele võimaldab see ettevõtetel luua ettepanekuid (uued tooteomadused), näidates samas ka nende rakendamise edusamme. Kui olete ettepaneku loonud, näeb klient seda teadmistebaasis. Seega on võimalik soovituse poolt hääletada või oma kommentaare lisada. Kliendid saavad samuti soovitusi lisada. Need muudetakse ka piletiteks, et agendid saaksid vajadusel vastata.

5. Otsinguvidinad

Otsimisvidina veebisaidile paigutamine võimaldab külastajatel vajalikku teavet otsida. Seetõttu saavad nad hõlpsasti leida asjakohaseid teadmistebaasi artikleid, foorumeid ja soovituste tahvleid. See aitab klientidel oma küsimustele kiiremini ja hõlpsamini vastuseid leida. Pole vaja käsitsi otsida kogu kliendiportaali sisu – säästke aega ja vaeva.

Otsinguvidinad

Sel ajal, kui kliendid sisestavad otsinguvidina, kuvatakse reaalajas päringu kohta saadaoleva sisu soovitused. Kui otsingutulemused on kuvatud, saavad külastajad klõpsata vastaval lingil ja näha kliendiportaalis sobivat sisu. Samuti on võimalik lubada mitu vidinat, mis otsivad ainult kliendiportaali teatud kategooriatest.

6. Pileti esitamine

Piletite esitamine on kliendiportaali funktsioon, mis võimaldab klientidel võtta ühendust ettevõtte tugimeeskonnaga, kui nad ei suutnud teadmistebaasi artiklitest ja kogukonna foorumist iseseisvalt oma küsimustele vastuseid leida. See jaotis võimaldab klientidel:

 • esitada tugiteenuse päringuid
 • hallata oma pileteid
 • lugeda piletite ajalugu
 • vaadata staatust
 • jälgida iga pileti progressi

Sõltuvalt sellest, kuidas kliendiportaal on seadistatud, võivad kasutajad (või mitte) toepiletite esitamiseks sisse logida või registreerida. Piletite esitamise funktsioon on kaasatud enamikus klientide iseteenindusportaalides.

Klientide iseteenindusportaali tarkvara valimisel arvestatavad tegurid

Ettevõtte jaoks klientide iseteenindusportaali tarkvara valimisel tuleb arvestada paljude oluliste asjadega. Näiteks vajalikud funktsioonid ja need, mida on „tore omada”. Nõuete loendi koostamine oleks abiks erinevate tööriistade hindamisel ja otsingu kitsendamisel. Müüja valimisel võtke arvesse järgmisi olulisi tegureid:

 • Teie ettevõtte vajadustele vastavate saadaolevate funktsioonide ja võimaluste komplekt
 • Lihtne seadistamine ja kohandamine vastavalt teie klientide vajadustele
 • Kasutuslihtsus nii Teie klientidele kui ka tugitöötajatele
 • Intuitiivne liides portaalilehtede hõlpsaks navigeerimiseks
 • Turvalisus klientide tundliku teabe kaitsmiseks
 • Juurdepääs kiirele ja kvaliteetsele klienditoele
 • Kõigi kaasnevate kulude mõistmine kuna lisafunktsioonide lisamine võib nõuda lisakulusid

Avastage iseseisvalt

Youtube video: LiveAgent 2021 | Better Customer Service Starts Today

Discover on your own!

Knowledge is important, but only when put into practice. Test everything in our academy right inside the LiveAgent.

Tagasi Akadeemiasse Looge konto TASUTA

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates eeldame Teie luba küpsiste paigaldamiseks, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud meie privaatsuse ja küpsiste poliitika.

×
Plaanige üks-ühele kõne ja avastage, kuidas LiveAgent Teie ettevõttele kasulik võib olla.

Oleme saadaval mitmetel kuupäevadel

Plaani demo