content making codes document on screens

WordPressi SEO kontrollnimekiri

Kas soovite olla otsingumootori tulemuste lehtedel (SERPidel) kõrgemal? Kui jah, siis peate tegema märksõnauuringuid.

Otsingumootoritele optimeerimise (SEO) üks olulisemaid aspekte on tagada, et Teie sisu oleks otsingumootorite jaoks optimeeritud. Selles artiklis käsitletakse kõike, mida peate WordPressi SEO kohta teadma, ja esitatakse kontrollnimekiri oma veebisaidi õigeks optimeerimiseks.

WordPressi SEO kontrollnimekirja olulisus

Milleks on vaja käesolevat SEO kontrollnimekirja?

Kui soovite SERP-des kõrgemat positsiooni saavutada, peab Teie sisu olema SEO jaoks kohandatud. Peate arvestama paljude erinevate teguritega ja see võib mõnikord tunduda ülekaalukas, eriti alguses.

Käesolev kontrollnimekiri aitab Teil hoolitseda kõigi õigeks optimeerimiseks vajalike elementide eest ning tagada, et olete õigel teel. Nimekiri õpetab Teid samm-sammult oma veebilehte otsingumootorite jaoks optimeerima.

Kes saavad kasu meie WordPressi SEO kontrollnimekirjast?

Olenemata sellest, kas olete algaja või ekspert, on see kontrollnimekiri abiks, kui teate, mis on SEO ja kuidas see töötab.

Pole vahet, kas Teie veebisait on ajaveeb, e-kaubanduse sait või mis tahes muud tüüpi sisu. Need näpunäited peaksid aitama kõiki: turundajaid, reklaamijaid, blogijaid ja isegi veebihaldureid.

Kui aga alles alustate ja soovite teada, kuidas WordPressi lehte nullist avaldada (ilma SEO näpunäideteta), vaadake meie WordPressi käivitamise kontrollnimekirja siit. See võib Teid alguses paremini aidata (hiljem naaske kindlasti ka selle artikli juurde).

Tutvuge WordPressi SEO kontrollnimekirjaga

Vaatame, millistele elementidele peaksite oma WordPressi lehe optimeerimisel erilist tähelepanu pöörama.

WordPressi SEO kontrollnimekiri

Enne jätkamist peaksite kontrollima, kas Teie majutusteenus vastab WordPressi SEO nõuetele. WordPressil on soovitatavate pakkujate loend, nii et kui soovite asju enda jaoks lihtsamaks teha, valige neist üks: Hostinger, Bluehost, Siteground või HostGator.

WordPressi SEO kontrollnimekiri

Loodame, et valisite domeeninime, mis on lühike, teie niši jaoks asjakohane ja millel pole kirjavigu. Kuigi need on mõned levinumad nõuded hea domeeninime valimiseks, peaksite ka veenduma, et see ei sisalda sümboleid (nt allkriipse), kuna otsingumootori roomajatel võib nendega probleeme tekkida.

Domain example - LiveAgent

Ärge kasutage oma domeeninimena IP aadressi. Selle kontrollimiseks pole vaja teha muud, kui lisada Google’i otsinguribale saidi aadress ja vaadata, mis juhtub: kui tulemust ei näidata, on kõik korras, aga kui see viib Teid Interneti protokollidega tegelevale veebisaidile, on midagi valesti.

Kui otsustate luua mitmekeelse veebisaidi, peab igal postitusel olema oma tõlkedomeen (TLD). See aitab Google’il paremini mõista Teie saidi struktuuri ja indekseerida üladomeene eraldi, et need ei läheks üksteisega segamini (neid saab isegi otsingutulemustest eemaldada, kui dubleeriva sisuga probleeme on liiga palju).

Translation domains example

Seetõttu on oluline mitmekeelse saidi puhul kasutada erinevaid üladomeene ja veenduda, et iga postitus sisaldaks oma sihtmärksõnu, metakirjeldust, lehe pealkirja jne, et Google saaks adekvaatselt need oma SERP-ides eraldi järjestada.

Hreflang on samuti siin ülioluline (sellest hiljem).

Peate kontrollima, kas kasutatav teema järgib WordPressi SEO parimaid tavasid, et Teil oleks optimeerimiseks hea alus. Astra, OceanWP ja Divi on ühed populaarsemad ja kõige kiiremini laadivad WordPressi teemad, mis järgivad veebidisaini ja SEO uusimaid suundumusi.

Free knowledge base software theme in LiveAgent
Montana

Lisaks suurepärase kasutajakogemuse pakkumisele suurendavad parimad WordPressi teemad Teie SEO jõupingutusi.

Kui rääkida WordPressi SEO-st, siis üks olulisemaid asju on hea pistikprogramm. Soovitame selleks otstarbeks Yoasti, kuna see pakub kõike, mida vajate optimeeritud saidi jaoks, alates lihtsatest valikutest, nagu pealkirjade ja metakirjelduste määramine (mis võimaldavad ka metamärksõnu optimeerida) kuni keerukamate valikuteni, nagu XML saidikaardid ja veebihalduri tööriistade kinnitamine (mis võimaldab Teil saidi loendisse lisamiseks suhelda Google’iga).

SEO plugin

Peate vaid selle installima, aktiveerima ja seadistama üldised valikud.

Google Webmaster Tools on samaväärne veebisaitide jaoks mõeldud Google Search Console’iga. Kui Te seda veel ei kasuta, peate seda tegema, et jälgida oma veebisaidi seisundit ja tehnilisi probleeme, mis võivad selle paremusjärjestust kahjustada (nt roomamisvead või pahavara).

Google Webmaster Tools

Samuti pakub see teavet populaarsemate viitajate, indekseerimise oleku, roomamisvigade ja muude tehniliste aspektide kohta. Kõik need asjad on üliolulised, kui soovite omada kvaliteetset veebisaiti, millel on suurepärane asetus, otsingumootori liiklus ja konversioonimäärad.

Kuigi see pole tehniline aspekt, on reageerimisvõime kasutajakogemuse ja SEO jaoks siiski ülioluline. Nii suure konkurentsiga märksõnadega tegelemisel on vajalik optimeerida sisu nii laua- kui ka mobiilseadmete jaoks.

Mobile-friendly page
LiveAgenti veebileht telefonis

Te ei saa lubada mobiilikasutajate kaotamist, kuna neil on probleeme telefonist Teie veebisaidile juurdepääsuga. Seega on iga ekraanilugeja jaoks samade sisutüüpide kohandamine väga oluline ja ka Google on seda oma soovitustes tugevalt rõhutanud.

Teie saidi laadimiskiirus on Google’is asetuse määramisel väga oluline. Kui Teie lehtede laadimine võtab liiga kaua aega, lahkuvad inimesed tõenäoliselt enne, kui nad Teie sisu näevad.

Google Analytics - Page Speed example
allikas: analytics.google.com

Seetõttu on Teie veebisaidi edu jaoks ülioluline jälgida iga postituse lehe kiirust ja tagada, et keskmised hinded oleksid piisavalt kõrged.

Kuna vahemällu salvestamise peamine eesmärk on veebisaidi kiirendamine, on üsna selge, miks peaksite seda kasutama. Seda teenust pakuvad erinevat tüüpi pistikprogrammid. Siiski soovitame kasutada WP Super Cache, kuna seda on lihtne konfigureerida ja see mõjutab saidi jõudlust vähe (nii et isegi vanade arvutite või aeglase ühendusega külastajad ei märka seda).

Wp super cache plugin

Pärast pistikprogrammi installimist ja aktiveerimist minge selle valikute lehele (Settings -> WP Super Cache) ja käivitage vahemällu salvestamine. Seejärel klõpsake kõigi oma varasemate andmete kustutamiseks nuppu “Loo uus vahemälu”. Kui see on tehtud, saate kasutada meie lemmiktrikki, milleks on Google Chrome’i inkognito režiim, et testida, kui kiiresti Teie veebisait laaditakse.

SSL-sertifikaate kasutatakse Teie külastajate ja veebisaidi vahel saadetavate andmete krüptimiseks. Kuigi Te ei vaja neid eduka SEO kampaania jaoks, soovitame tungivalt kasutada SSL-sertifikaate, kuna nende eesmärk on parandada turvalisust ja muuta Teie sait kasutajate silmis usaldusväärsemaks. See kõik toob kaasa paremad otsingujärjestused ja parim osa on see, et SSL-sertifikaadid on tasuta.

SSL certificate example

Google My Business konto on tasuta teenus, mis võimaldab hallata kõiki oma ettevõtte kirjeid ühest kohast. Peate vaid looma konto ja lisama vajaliku teabe iga asukoha, kategooria või muu olulise kohta. Kui kõik on lisatud, kinnitage see Google Map Makeriga (tööriist, mis võimaldab Teil oma asukoha kohta teavet lisada).

My business Google account

Miks on see Teie SEO toimivuse jaoks oluline? Mida asjakohasemat teavet otsimootoritele pakute, seda suurem on tõenäosus, et Teie veebisait ilmub SERP-ide ülaosas.

Nüüd, kui kõik on tehtud, on aeg kontrollida, kas kogu teave on õigesti lisatud. Seda saate teha, kasutades iga ettevõtte kirje jaoks Google’i otsingut (nt “pitsapood Palo Alto”). Kui need kõik ilmuvad tulemuste esimestel lehtedel, on kõik korras. Kui ei, võtke ühendust Google’iga ja küsige abi.

XML saidiplaane kasutatakse Teie veebisaidi sisu kaardistamiseks, et otsingumootorid saaksid sellel hõlpsalt roomata. Seda on lihtne teha ja vajate ainult XML-saidiplaani pistikprogrammi või ametlikku Google’i pistikprogrammi. Viimane on tasuta, kuid nõuab mõningaid tehnilisi teadmisi saidikaartide programmilise loomise kohta Google’i kontoga.

XML sitemap example
Post Affiliate Pro saidikaart

Nii et pistikprogramm on lihtsaim ja kiireim valik, kuigi sellel võivad puududa mõned kasulikuks osutuvad lisafunktsioonid. Pärast selle lisamist saate lihtsalt oma saidiplaane veebis esitada või nende olekut kontrollida.

Faili robots.txt-d kasutatakse otsingumootorite juhendamiseks, kas nad peaksid roomama ja indekseerima Teie veebisaidi teatud jaotisi või mitte. Saate seda kasutada ka tehniliste aspektide jaoks, näiteks juurdepääsu blokeerimiseks robotitelt, mis ei pea nägema konkreetset lehte (nt administraatori jaotis).

robots.txt tester tool

Selle faili puhul on mitu reeglit, mida peaksite meeles pidama, näiteks keelamisreegel. Põhimõtteliselt käsib see robotitel kogu Teie veebisaidi sisu mitte indekseerida, kuna see võib olla liiga lai ja põhjustada roomamisel tehnilisi probleeme (nt lõpmatud silmused).

Kui soovite SERP-ides saada kõrgemat asetust ja rohkem nähtavust, on kõrge autoriteediga veebisaitide rohkete tagasilinkide omamine väga oluline. Tagasilinkide (tuntud ka kui sissetulevate linkide) loomine kõrgelt volitatud veebisaitidelt võib aidata suurendada konversioone, kuna need saidid on tavaliselt Teie omadest kõrgemal kohal (mis tähendab, et nad on mainekamad).

External backlinks Ahrefs example
allikas: ahrefs.com

Väline link on ka suurepärane viis tugevamate suhete loomiseks oma klientide ja teiste ettevõtetega. Seega on linkide loomise õppimine väga oluline, eriti kui soovite tulevikus edukat ettevõtet omada. Kuid see pole nii lihtne kui tundub ning paljud asjad võivad nende loomisel valesti minna (nt Google’i poolne karistus või Teie veebisaidi kohta valede signaalide saatmine).

Kui soovite, et Teie veebileht saaks parema järjestuse, peate veenduma, et Google suudab seda õigesti indekseerida. Probleemid Teie veebisaidi roomamisel mõjutavad selle toimivust negatiivselt ja võivad isegi takistada selle indekseerimist (mis on SEO jaoks halb). Seetõttu peaksite alati kontrollima Google Webmaster Toolsi, et näha, kas saidil roomamisel pole probleeme, ja kui on, proovige need võimalikult kiiresti lahendada.

LiveAgent indexing

Kanoonilisi lingielemente kasutatakse dubleeriva sisuga seotud probleemide vältimiseks, seega tuleb neid kasutada Teie veebisaidi igal lehel. Samuti aitavad need vältida sama postituse kahekordset indekseerimist (mis võib kaasa tuua karistusi).

This image has an empty alt attribute; its file name is programming-1024x682.jpg

Selle ülesande jaoks vajate kogenud arendajat, kuna kanooniliste URL-ide programmiline seadistamine pole nii lihtne kui tundub. Kokkuvõttes ei saa Te ilma nende tehniliste SEO aspektideta hakkama isegi siis, kui need pole nii “põnevad” kui mõned teised. Need on Teie edetabeli jaoks olulised ja nendega tuleks arvestada juba esimesest päevast, kui töötate uue veebisaidi kallal või kujundate vanemat ümber. Nii ei teki tulevikus üllatusi, kui ja kui näete ootamatult oma orgaanilise liikluse langust.

hreflangi annotatsioone kasutatakse sihitava keele (sh riigi) määramiseks. See tähendab, et kuigi Austraalia saidi külastajad näevad Teie veebisaidi konkreetset versiooni, suunatakse teisest riigist pärit kasutaja teisele lehele, kus nad saavad näiteks kõige selle kohta oma emakeeles lugeda.

WP languages example
LiveAgenti toetatud keeled

Selle seadistamiseks peate lisama oma saidi päisesse koodirea (vahetult avamärgendi alla) ja määrama, milliseid riike sihite. Lisateavet selle kohta leiate Google’i tugilehelt.

Iga postitus Teie veebisaidil peab sobima õigesse kategooriasse. See on üks neist aspektidest, mida paljud inimesed kipuvad tähelepanuta jätma ja peavad seda “valikuliseks”. Nad ei saaks siinkohal rohkem eksida, sest Google kasutab neid suunistena veebilehtede järjestamisel. Seetõttu on oluline hoolikalt valida kategooriad, millesse iga postitus sobib, ja seejärel optimeerida neid märksõnasid nii palju kui võimalik.

LiveAgent's main and side header

Näiteks kui Teil on blogipostitus kohvimasinate kohta, oleks parem paigutada see kategooriasse “Köögimasinad”, mitte “Tarbekaubad”. See aitab Google’il Teie saidi struktuuri paremini mõista, mis on väga oluline, kui soovite SERP-des kõrgemat asetust saada.

Kui soovite oma otsingus paremusjärjestust pikemas perspektiivis parandada ja paremaid tulemusi saavutada, peate paika panema hämmastava sisuturunduse strateegia, mis võimaldab Teil regulaarselt luua kvaliteetseid ajaveebi postitusi. See tähendab, et peate teemad eelnevalt läbi mõtlema, et Teie nišist huvitatud inimestele uue sisu leidmisel ei tekiks probleeme.

LiveAgent blog
LiveAgenti ajaveeb

Püsilingi sätet kasutatakse Teie postituste URL-ide struktuuri määratlemiseks. Nagu lehekülje pealkirjad, peavad ka need olema kordumatud (ja ei tohi sisaldada numbreid), et Google ja teised otsingumootorid saaksid Teie püsilingi struktuurist aru.

Example of Permalink settings
Püsilingi seadete näide

Kui kasutate Yoast SEO pistikprogrammi, nagu me varem soovitasime, on see valik saadaval jaotises SEO -> Püsilinkide menüü. Kui olete seal, valige see, mis Teie vajadustele kõige paremini vastab.

Need on toimivusnäitajate rühm, mis analüüsib, kui hästi Teie veebisait kogemuse vaatenurgast toimib. Saate kontrollida oma lehtede asetust, kasutades seda Google’i otsingukonsooli aruannet, mis annab näitajatele hindeks “Hea”, “Vajab täiustamist” või isegi “Kehv”.

Check core web vitals through Google search console

Sellised aruanded on kasulikud probleemide tuvastamiseks, nagu aeglane veebisaidi kiirus, blokeeritud ressursid, puuduvad pealkirjad ja madala kvaliteediga sisu.

Link juice on SEO-s kasutatav termin, mis viitab sellele, kui oluline on Teie veebisait otsingumootorite jaoks. Mida rohkem kvaliteetseid linke Teie saidile osutavad (st mida kõrgem on nende PageRank), seda võimsam on Teie saidi “link juice”.

Referring domains in Ahrefs - example
LiveAgenti viitavad domeenid

Tagasilinkide tugevuse kontrollimiseks piisab, kui sisestada Open Site Explorerisse mis tahes URL ja vaadata kõiki väljuvaid linke, mis sellele viitavad. Kui on rohkem kui 100 välist linki, siis palju õnne, Teil on juba võimas veebisait. Kuid kui neid pole nii palju, peaksite alustama tööd selle nimel, et hankida võimalikult kiiresti linke.

Otsingumahud on üks olulisemaid KPI-sid jälgimiseks, et teha kindlaks, millised märksõnad sobiksid kõige paremini iga postituse optimeerimise jõupingutuste jaoks. Need näitavad, kui palju inimesi otsib midagi, mis on seotud Teie pakutavaga. Kokkuvõttes saab otsingumahu andmeedastuskiirust kasutada selleks, et jälgida Teie paremusjärjestuse edenemist aja jooksul ja näha, kuidas see mõjutab konversioone, liiklust või muid Teie jaoks olulisi mõõdikuid.

Google trends - search volume example LiveAgent

Oma paremusjärjestuse jälgimine on kohustuslik, kui soovite oma veebisaidi edenemist täielikult kontrollida. Selle ülesande jaoks on palju tööriistu, millest mõned on täpsemad kui teised. Kõige olulisem on siiski leida see, mis sobib hästi Teie veebisaidi vajadustega, ja seejärel vaadata, kas saate sellega soovitud tulemusi saavutada.

Rank tracking in Ahrefs example
allikas: ahrefs.com

Kuna igal ettevõttel on erinevad eesmärgid (nt liikluse või müügivihjete suurendamine), ei aita üksi paremusjärjestuse jälgimine Teid kuigi palju, välja arvatud juhul, kui Teie lõppmäng toob kaasa rohkem orgaanilist otsinguliiklust. Sellepärast peaksid sellega kaasnema ka muud KPI-d, mis võivad Teile öelda, kas pingeread tegelikult aitavad Teil neid eesmärke saavutada või mitte (ja kuidas täpsemalt). Peamine eesmärk on omada selget ettekujutust oma soovitud tulemustest, et pidada oma saiti edukaks, ja jälgida hoolikalt kõiki mõjutegureid, et saaksite oma strateegiat vastavalt kohandada.

Google Analytics on suurepärane viis oma veebisaidi liikluse jälgimiseks ja külastajate käitumise vaatamiseks. Liiklusallikad, populaarsed lehed, sisenemis- ja väljumislehed ning igal lehel veedetud aeg on vaid mõned näited erinevatest andmetest, mida sellelt platvormilt saate. Nende abil saate kasutajakogemust parandada ja selgitades välja, mis töötab ja mis mitte.

Google Analytics example

Google Analytics sisaldab ka tööriistakomplekti nimega Google Optimize, mis on Google’i testimis- ja isikupärastamisplatvorm (varem tuntud kui Content Experiments). See võib aidata Teil käitada oma lehtedel A/B-teste, et selgitada välja, mida külastajad eelistavad või mitte. Saate testida elemente, nagu nuppude värvid, navigeerimine, kujunduspaigutus või põhimõtteliselt ükskõik mida muud.

Regulaarne SEO audit võib tagada, et kõik töötab korralikult ja et ei teki probleeme indekseerimisega ega dubleeriva sisuga (mis võib mõjutada Teie saiti). Seetõttu on hea mõte perioodiliselt läbi viia SEO auditeid, kui soovite oma veebisaidi paremusjärjestust aja jooksul parandada.

This image has an empty alt attribute; its file name is SEO-1024x558.jpeg

Kui soovite aja jooksul paremaid tulemusi saavutada ja teada saada, millised teemad inimesi huvitavad, siis on oluline eelnevalt läbi viia mõned uuringud. Nii võite olla kindel, et Teie postitused on piisavalt hästi optimeeritud, et otsingumootorid saaksid neid hõlpsalt indekseerida ja SERP-ides nähtavamaks muutuda.

This image has an empty alt attribute; its file name is research_27_55percent.svg

Lisaks sellele oleks kasulik koostada märksõnade loend, mis võiksid iga postituse puhul hästi toimida, et saaksite need lisada metakirjelduse väljale ja lehe pealkirjale. Kasutage märksõnade uurimise tööriista, et leida kõige asjakohasemad.

Fill in SEO title and meta description example
Märksõna “SEO kontrollnimekiri” kasutus

Samuti on hea proovida kasutada oma märksõna iga postituse esimese 100 sõna hulgas, et otsingumootorid teaksid, millega tegu. Kuna see aitab neil postituse eesmärki paremini mõista, võivad nad selle asetada kõrgemale kui postitused, mille teema ja märksõnade vahel pole selget seost.

SEO checklist - keyword in intro example

Mõrksõnu ei tohi postituses liiga tihedalt esineda. Te ei soovi, et see paistaks spämmina ja ebaloomulikuna. Nii pole kellelgi huvi Teie lehe sisu lugeda.

This image has an empty alt attribute; its file name is spam-filter.jpg

Ärge raisake väärtuslikku ruumi, mida tuleks kasutada sõnade ja fraaside jaoks, mida inimesed tegelikult otsivad. Võite oma märksõnu aeg-ajalt postitusse lisada, kuid pidage meeles, et sellega ei tohi üle pingutada.

Lausete kirjutamise viis võib samuti mõjutada otsingumootorite asetust. Lisaks märksõna olemasolule on vajalik ka õige paigutus, et Google ja teised platvormid saaksid aru, millest Teie postitus või leht kirjutab.

LSI märksõnad on sõnad, mis on seotud Teie peamise märksõnaga. Te ei pea neid pidevalt kasutama, kuid paari sõna siia-sinna piserdamine võib olla kasulik, eriti kui need sisalduvad Teie postituse kontekstis. See aitab Google’il näha, et Te ei püüa oma sisusse toppida nii palju märksõnu kui võimalik, vaid hoolite hoopis sisu kvaliteedist.

LSI keywords example
LSI märksõnade näide

Püüdke oma veebisaidil või ajaveebis kasutada palju huvitavat visuaalset sisu, et inimesed näeksid, millega tegu. See tähendab, et võiksite kasutada pilte, videoid, helifaile ja isegi infograafikat, mis aitavad Teil oma seisukohta köitvamal viisil väljendada.

Visual elements example

Teil peaks olema lühike kirjeldav failinimi ning alt märgend ja pealkiri. Kirjeldus peaks olema ka pildi lühikokkuvõte. Vajadusel saab lisateabe andmiseks kasutada pealdisi. Oluline on veenduda, et postituses kasutatavatel piltidel on kõik need atribuudid ja et need on vastavalt optimeeritud.

Optimize images

Kui kasutate pistikprogrammi nagu Yoast SEO, aitab see Teil veenduda, et kõik Teie pildid on õigesti optimeeritud. Piltide optimeerimine aitab Teil SEO jõupingutusi ja saidi kiirust suurendada, kuna suurte piltide laadimine võib võtta kaua aega (püüdke võimalusel hoida nende failisuurused alla 100 KB). Siiski veenduge, et kasutaksite kvaliteetseid pilte, et tõhustada oma SEO-d ja muuta postitus üldiselt paremaks.

See ei kehti enam ainult piltidele. Soovite, et Teie videosisu oleks samuti optimeeritud, kuna see aitab Teil saavutada ka selle meediavormingu otsingumootori paremusjärjestuses parimaid võimalikke tulemusi.

Other multimedia files - optimization

Saate kasutada igasuguseid multimeedia faile, nagu videod, heli ja isegi infograafika, kuid need peavad olema hõlpsasti juurdepääsetavad ja korralikult vormindatud. See tähendab, et tuleb kasutada igaühe jaoks õiget failinime, alt märgendit, pealkirja, kirjeldust ja pealdist, et inimesed (ja Google) saaksid need otsingumootorite kaudu hõlpsasti üles leida.

See on midagi, mida peaksite tegema algusest peale, kuna see aitab Teie veebisaiti või ajaveebi kiiresti indekseerida. SERP-ides kuvatakse pealkiri ja metakirjeldused, seega veenduge, et need on piisavalt köitvad ja inimesed neile klõpsaks. Ärge unustage lisada siia märksõnu ja rõhutada paksus kirjas kõige tähtsamat.

See on pilt, mis kuvatakse Teie postituse või lehe ülaosas ja peaks olema kindlasti optimeeritud, et külastajad seda kohe näeksid. Link esindab lehe sisu, veenduge et see töötab korralikult, muidu võib kasutaja sellel lingil mitte klõpsata. Samuti peaksite kasutama pilkupüüdvat pilti, mis tekitab neis soovi rohkem lugeda.

Featured image example

Samuti peate veenduma, et Teie päisesildid on õigesti vormindatud, pakuvad õigeid märksõnu ja suunavad inimeste tähelepanu soovitud kohta. See tähendab H-märgendite (st Heading-tags) kasutamist suuremate pealkirjade ja alampealkirjade jms jaoks, mis vastavad lehe või postituse vastavale sisule.

Header tags example
Pealkirja märgendite näide

Igal lehel on vaja ainult ühte H1 silti ja see peaks sisaldama selle lehe peamist märksõna. Pole põhjust kasutada oma veebisaidi või ajaveebi igal lehel rohkem kui ühte H1 märgendit, lihtsalt kasutage neid õigesti, et saaksite oma SEO jõupingutustest maksimumi võtta.

H1 example
H1 näide

Samuti soovite veenduda, et Teie põhitekst on Teie sihtmärksõnade jaoks õigesti optimeeritud. Seda on võimalik teha lisades märksõnu teksti sisse, samuti oma lehtede ja postituste pealkirjadesse ning metakirjeldustesse. Lisaks peaksite oma veebisaidil või ajaveebis kasutama seotud pika sabaga märksõnu, et aidata oma SEO jõupingutusi veelgi parandada.

This image has an empty alt attribute; its file name is Image_text_ratio-1024x687.jpg

Pidevalt uuendatavad postitused ja lehed on tavaliselt otsingumootori tulemustes kõrgemal kui mitte uuendatud lehed. Selle põhjuseks on asjaolu, et Google ja teised platvormid peavad neid praeguse oleku suhtes asjakohasemaks, mistõttu kuvatakse need tõenäolisemalt.

This image has an empty alt attribute; its file name is Data_searching.png

Ankurlingid on lehesisese SEO teine oluline osa ja peaksite neid võimalusel kasutama, et aidata inimestel Teie veebisaidil või ajaveebis navigeerida. See tähendab tekstilinkide kasutamist asjakohaste märksõnadega, mis viivad inimesed sinna, kuhu nad tahavad minna.

Anchor links example

Veenduge, et Teie sisemised lingid oleksid efektiivsed. Linkige sisust oma saidi seotud postitustele ja kasutage kirjeldavat ankurteksti, et aidata Google’il (ja lugejatel) aru saada, millest need postitused räägivad.

Liveagent internal link example

Kui lisate oma sisusse väljuvaid linke, peaksid need avanema uutel vahekaartidel, et lugejad ei kaotaks oma järge Teie saidil. Nii saavad nad Teie sisu lähemalt uurida, kuid saavad siiski tagasi tulla ja algse postituse lugemise lõpetada.

Kui otsustate postituse või lehe kustutada, kasutage kindlasti 301 ümbersuunamist, et kõik sellele viitavad lingid suunataks automaatselt Teie saidi teisele asjakohasele lehele. See aitab hoida teie SEO heas vormis ja tagada, et inimesed ei satuks lehele, mida enam ei eksisteeri.

This image has an empty alt attribute; its file name is 404_error-1024x576.jpg

Veenduge, et Teie sisu oleks õigesti struktureeritud, kasutades õiget Schema märgistust. See aitab Google’il ja teistel platvormidel paremini mõista Teie veebisaidil olevat teavet ja esitada seda Teie lugejatele kõige kasulikumal viisil.

Migrate data to LiveAgent on your own

Schema märgistus ei ole ainus viis aidata Google’il Teie sisu mõista, kuna saate kasutada ka sotsiaalmeedia märgistusi. See aitab Teie sisul parem välja näha, kui seda jagatakse ka sotsiaalmeedia platvormidel.

Social markup example
Näide Facebooki sotsiaalmeedia märgistusest

Kui Teie saidil on korduma kippuvate küsimuste (KKK) jaotis, veenduge, et see oleks optimeeritud WordPressi SEO jaoks. Kasutage iga küsimuse jaoks selget ja ülevaatlikku pealkirja ning lisage vastus lehe sisusse.

<img src=”https://cdn.liveagent.com/app/uploads/2021/12/image-4-61.png” alt=”KKK näide

Veenduge, et teie ajaveebi sildid oleksid loogilises järjekorras ja sisu kirjeldavate märksõnadega.

Blog tags example

Lisage Teie postitusi kirjutavate inimeste biograafiad ja veenduge, et need sisaldavad linki autori veebisaidile või ajaveebi. See on suurepärane võimalus kogu oma sisu ühte kohta kokku siduda. See on abiks ka lugejatele, kes on huvitatud autori jälgimisest või selle inimese ajaveebi vaatamisest.

Author bio example

Saate lisada igale avaldatavale postitusele autori biograafia või oma saidil lihtsalt üldise eluloo lehe, mis lingib kõikidele Teie postitustele. Kui Teie ajaveebis on külalispostitus, ärge unustage lisada sinna autori biograafiat.

Veenduge, et teie ajaveebis oleks nupp, mis viitab Teie avalehele. See on suurepärane viis hoida lugejaid kaasatuna ja tuua neid tagasi rohkemat saama. Samuti võimaldab see neil Teie saiti põhjalikumalt uurida, mis toob kaasa rohkem ajaveebi jälgijaid ja tellijaid.

Iga postituse sõnade arv võiks olla vähemalt 500 sõna. Oleneb teemast, kuid pikemad postitused on üldiselt SEO jaoks paremad, sest Google eelistab teema kohta rohkem tegelikku sisu.

WP word count

Jagage oma sisu sotsiaalmeedias ja julgustage jälgijaid sama tegema. Samuti peaksite looma sotsiaalmeedia jagamise nupud, mida saab hõlpsasti oma postitustesse paigutada. See võimaldab külastajatel jagada Teie sisu oma jälgijatega saidilt lahkumata, suurendades seeläbi liiklust ja potentsiaalselt tagasilinkimist.

Implement social signals

Olemas on mitu pistikprogrammi, millest ühed populaarsemad on SumoMe (mis pakub erinevaid suhtlusvõimalusi) ja Shareaholic (populaarne kõik-ühes pistikprogramm, mis pakub sotsiaalmeedia jagamist, analüüsi ja palju muud).

Eesmärk on avaldada vähemalt üks postitus nädalas või isegi mitu postitust igapäevaselt, olenevalt uue sisu loomise sagedusest. Google’i otsing eelistab värsket sisu, seega on Teie huvides avaldada ajaveebipostitusi nii sageli kui võimalik. Mida rohkem postitate, seda suurem on võimalus jõuda SERP-de hulgas kõrgele kohale ja kaasata kasutajaid.

This image has an empty alt attribute; its file name is Writing_original_article.jpg

Lisage oma ajaveebi postituse metaandmetesse viimase värskendamise kuupäev. Lisage kindlasti igale oma ajaveebi postitusele ka viimati värskendatud kuupäev (HTML-is), kuna see annab Google’ile ja teistele otsingumootoritele teada, millal sisu avaldati. Värskus on võtmetähtsusega.

Implement Last updated date

Ärge unustage jagada oma uusi ajaveebi postitusi sotsiaalmeedias. Jagage seda Twitteris, Facebookis, LinkedInis, Google+ ja muudes populaarsetes võrkudes, muutes oma jälgijatel ja fännidel oma uusima sisu lugemise lihtsaks. Saate protsessi isegi automatiseerida selliste tööriistadega nagu Hootsuite või Kontentino, aidates säästa aega ja säilitades samal ajal oma kohalolekut sotsiaalmeedias.

LiveAgent Facebook Christmas promo

See on oluline märkus, mida meeles pidada. Ärge muutke oma olemasolevate blogipostituste pealkirju pärast nende avaldamist, kuna see võib Google’i ja teisi otsingumootoreid segadusse ajada. Kui Teil on vaja mõnda oma vanemat postitust pisut muuta, proovige muuta postituse metaandmeid (HTML-is), mitte postituse pealkirja ennast.

This image has an empty alt attribute; its file name is Static_website_without_Live_Chat_Software.svg

Paljud kasulikud veebiPÕHISED tööriistad, sealhulgas WordPressi Yoast SEO pistikprogramm ja Hemingway rakendus, aitavad teil luua paremat sisu. Need on vaid mõned näited, kuid olemas on palju muid võimalusi, mida võiksite proovida. Valige see, mis Teie vajadustele kõige paremini sobib ja kasutage seda oma sisu tootmise suurendamiseks.

woman adding content to multiple support documentation files

Mida tuleks vältida ajaveebi kõrgel SEO tasemel hoidmisel?

Pidage meeles, et Google muudab pidevalt oma algoritme, mis tähendab, et see, mis Teie jaoks kunagi töötas, ei pruugi pärast järgmist värskendust enam nii olla. Nii palju kui võimalik, proovige vältida selliseid asju nagu:

 • Dubleeritud sisu – kui avaldate oma veebisaidil sama artikli kui oma ajaveebis või avaldate mõlema kohta samateemalisi postitusi, on normaalne mõnikord sisu jagada, kuid proovige mitte üle pingutada.
 • Märksõnade üleküllus – ärge püüdke oma paremusjärjestuse parandamiseks lisada oma postitustesse märksõnu nii palju kordi kui võimalik, sageli ebaloomulikul viisil. Sellest on rohkem kahju kui kasu, seega oleks parem välja mõelda loovamaid viise märksõnade teksti sisestamiseks.
 • Ebakvaliteetne sisu – nii juhtub, kui kirjutate lihtsalt kõrgemale positsioonile jõudmise nimel ega hooli eriti sellest, mida inimesed tegelikult arvavad. Kvaliteetse sisu tootmise asemel SEO-le keskendumine viib Teid kiiremini kohale, kuid tulemused ei kesta kaua.
 • Märksõnade liigne optimeerimine – kui proovite üle pingutada SEO tavadega nagu liiga paljude märksõnade kasutamine nt. metasildid, päised ja jalused, siis riskite karistustega ja see ei meeldi ka Teie lugejatele.
 • Dubleeritud URL-id – kuigi see ei pruugi tunduda nii kriitiline, võib see ettevaatlikkuse puudumisel siiski probleeme põhjustada. Kui Teil on mitu URL-i, mis viitavad samale ajaveebi postitusele, siis veenduge, et need oleksid 301 ümbersuunamised, vastasel juhul võib Google näha neid dubleeriva sisuna ja karistada Teie saiti või selle osa.
 • Märksõna kannibaliseerimine – kui Teil on palju lehti, millel on täpsed märksõnad, võivad need otsingumootoreid segadusse ajada ja mitte ühtegi neist järjestada ega eelistada. Peate iga lehe sihtterminid selgelt eristama, et saada kogu osa asjakohaste otsingupäringute liiklusest.
 • Katkised lingid – sirvige oma postitusi ja lehti surnud linke otsides. Kui leiate mõne, värskendage postitust või kustutage link.

WordPressi SEO kontrollnimekirja kokkuvõte

Olulised asjad:

 • Hostimine
 • Domeen
 • Tõlkedomeenid
 • WordPressi teema
 • SEO pistikprogramm
 • Google Webmaster Tools
 • Veebilehe reageerivus

Elemendid, mida otsingumootori algoritmid otsivad:

 • Lehe kiirus
 • Vahemälu pistikprogramm
 • SSL sertifikaat
 • My Business Google konto
 • XML lehekaart
 • Robots.txt
 • Välised tagasilingid
 • Lubatud indekseerimine
 • Kanoonilised lingid
 • Hreflang
 • Lehe kategooriad
 • Sisustrateegia
 • Püsilingid

SEO analüüsi aruanne:

 • Põhiveebi elutähtsad näitajad
 • Link juice
 • Otsingumahud
 • Paremusjärjestuse jälgimine
 • Google Analytics
 • Regulaarne SEO audit

Ajaveebi SEO WordPressi kontrollnimekiri:

 • Tehke teemauuringuid
 • Ettevalmistatud märksõnauuring
 • Märksõna esimese 100 sõna seas
 • Märksõnade tihedus
 • Märksõnade järjestus
 • Latentne semantiline indekseerimine (LSI) Märksõnad sisus
 • Visuaalne sisu
 • Optimeeritud pildid
 • Teised multimeedia failid
 • SEO pealkirjade ja metakirjelduste kontroll
 • Esiletõstetud pilt
 • Pealkirja märgendid
 • H1 igal leheküljel
 • Keha koopia optimeeritud
 • Igihaljas sisu
 • Ankrud
 • Sisemine linkimine
 • Väljuvad lingid uutel vahekaartidel
 • 301 ümbersuunamised
 • Struktureeritud andmed
 • Sotsiaalmeedia märgend
 • KKK jaotis
 • Ajaveebi sildid
 • Autori biograafia
 • Lingi nupp
 • Sõnade arv
 • Sotsiaalsed signaalid
 • Regulaarsus
 • ‘Viimase uuenduse’ kuupäev
 • Jagage oma sisu
 • Sisu uuendamise näpunäited
 • Kasulikud sisu loomise tööriistad

WordPress SEO checklist FAQs

What is WordPress SEO?

WordPress SEO is the process of optimizing a WordPress site for search engines. This includes improving website visibility and increasing web traffic from organic search results.

How to add SEO keywords in WordPress?

There is no one-size-fits-all answer to this question, as the best way to add SEO keywords will vary from site to site. However, some tips for adding SEO keywords include using them in your website title, URL, meta tags, and body copy. Our checklist should help you with that.

How long does it take for SEO changes to take effect?

This can vary depending on what you are trying to accomplish. Some changes will take effect immediately, while others may require even a few months before they have an impact.

Do blog posts help SEO?

Yes, definitely. A blog is a great way to improve your site's SEO as it allows you to produce fresh content and build links over time.

How can Google Analytics help me with SEO?

Google Analytics can provide valuable data that you can use to monitor your site's SEO. For example, it will show you which keywords are bringing traffic to your website so that you know what topics interest visitors the most and how they found you.

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates eeldame Teie luba küpsiste paigaldamiseks, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud meie privaatsuse ja küpsiste poliitika.

×
Plaanige üks-ühele kõne ja avastage, kuidas LiveAgent Teie ettevõttele kasulik võib olla.

Oleme saadaval mitmetel kuupäevadel

Plaani demo