• Mallid
  • Üldiste vastuste mallid

Üldiste vastuste mallid

Kas otsesõnumid Facebookis või Instagramis on olulised? Enamik sotsiaalmeedias tegevust alustavaid ettevõtteid arvab, et sotsiaalvõrgustikes otsesõnumite kaudu saadud päringud on vähem tähtsad kui meilid.

Kuid tegelikult on see vastupidi! Kasutajad veedavad tänapäeval rohkem aega sotsiaalmeedias kui oma postkasti kontrollides. Seetõttu peab Teie ettevõte pakkuma silmapaistvat klienditeenindust nii sotsiaalmeedia kui ka muude suhtluskanalite kaudu ning vastama igale klientidelt saadud sõnumile.

Üldiste vastuste mallid - App - Uploads - 2020 - 01 - Facebook Comment La Ivew.jpg
Vastake Facebooki kommentaaridele ja otsesõnumitele otse oma LiveAgenti juhtpaneel

Mis on otsesõnum? Miks see oluline on?

Otsesõnum on privaatsõnum, mille sotsiaalmeedia kasutaja saadab kas teisele kasutajale või ettevõtte kontole. Asjaolu, et teised kasutajad ei näe sisu, mida neile ei saadetud, muudab sellise suhtluse ainulaadseks.

Mis puudutab avamismäära, siis Facebooki või Instagrami otsesõnumi väärtus on väga kõrge, ületades 60% või isegi 80%, võrreldes keskmise meili avamismääraga, mis on umbes 15–25% (allikas). Seda lihtsalt seetõttu, et inimesed kasutavad neid sotsiaalvõrgustikke laialdaselt. Mida aktiivsem on Teie bränd konkreetses võrgus, seda asjakohasem on postkast.

Sotsiaalmeedia üldise vastuse mallide ideed

Sotsiaalmeedia üldine vastus 


Hey there, [name]!

Thank you for contacting us!

My name is [rep’s name], and I’d be happy to assist you today.

Could you specify your request so that I can try to help you, or pass your message on to a colleague who will contact you ASAP?

Best,
[rep’s name]

P.S. If you like the content we post on our profile, how about you share our posts from time to time? It will help us reach more followers and grow our social media presence <3

Sotsiaalmeedia üldine vastus – vastus defektse/kahjustatud tellimuse teatele


Hello [name],

Thank you for notifying us about the problem with your order.

We are sorry that you received a [faulty/damaged] product, and we promise that this issue will be resolved as soon as possible!

Please provide us with the following information so that we can start the return process:

Order number, which you can find in your confirmation email or on the package.
Details about the faulty product.
Description of the problem.

As soon as you provide us with more details, we will inform you about the next steps.

Best,
The [company] customer service team

Sotsiaalmeedia üldine vastus – vastates küsimusele varude taastamise kohta


Hi [name],

We’re glad that you are interested in our [product/service].

As you may have noticed, this product is currently out of stock. However, it will be available again on the [date].

As we will be restocking a limited number of items, we recommend that you sign up for a reminder list. Once you add your email, our system will notify you when the desired [product/service] is in stock again.

Good luck and happy shopping!

Best,
[name of a representative] from the [company] team

Sotsiaalmeedia üldine vastus – vastates küsimusele tellimuse oleku kohta


Hey [name],

Thank you for reaching out.

I’ve just checked the status of your order no. [order no.]. It has just been [packaged/shipped/delivered to a pick-up point], so you will receive it in [number of days] days.

You can track your order by following this link [link].

If you have any other questions, feel free to message me.

Best,
[name of a representative] from the [company] team

Sotsiaalmeedia üldine vastus – vastamine sõumile, mis palub abi, kuna klient ei saanud teistel kanalitel vastust


Hi [name],

Thank you for messaging and notifying us about that situation. I’m sorry you had to wait for so long without being contacted by our team.

If you submitted your inquiry via email, contact form, or live chat, you should have received a confirmation email with a dedicated ticket number assigned to your inquiry.

Could you please check that message and let me know the number of your ticket?

I will check the status of your inquiry right after you give me these details and will get back to you with more information and the next steps.

Sorry for the inconvenience!

Regards,
The [company] customer service team

Suhtlemine sotsiaalmeedias – põhireeglid

Looge veebipõhine isiksus

Olge sina ise. Loote ühenduse teiste inimestega, seega olge läbipaistev, aus ja empaatiline. Edastage enda või oma brändi väärtusi oma klientidele.

Olge järjekindel

Tagage sotsiaalmeedias nii avalikule kui ka privaatsele suhtlusele sama hääletoon. Kui Teie avalike postituste toon on pingevaba ja kergesti seeditav, tehke sama otsesõnumites. Ärge olge liiga ametlik. Te ei taha, et saatja kahtleks, kas ta saatis sõnumi õigele ettevõttele, eksju?

Vastake kiiresti

Sotsiaalmeedia on “alati sisse lülitatud” kanal. Harjuge kirjadele ja kommentaaridele vastama esimesel võimalusel, olenemata sõnumi kontekstist.

Jälgige kirja- ja grammatilisi vigu

Veenduge, et need, kes Teie ettevõtte konto postkasti eest hoolitsevad, teaksid kuidas õigesti kirjutada. Kui neil on kahtlusi, soovitage neil kasutada head õigekirjakontrolli või küsida abi oma toimetajatelt.

Sotsiaalmeedia üldised vastused – korduma kippuvad küsimused

Kui pikad peaksid minu otsesõnumid olema?

Kui pikad peaksid minu otsesõnumid olema?

See sõltub tõesti ja üldreeglit pole. Ükski digitaalne sõnum ei tohiks olla liiga pikk, kuid Teie vastused kliendisõnumitele ei tohiks olla ka liiga äkilised. See ei ole müügimeil, milles peate 2-3 lausega saaja tähelepanu köitma. Teie potentsiaalne või olemasolev klient saadab Teile sõnumi, seega kasutage seda võimalust ja proovige teda võluda.

Tervitage saatjat ja proovige olla oma sõnumiga võimalikult kõikehõlmav. Suhtlemine sotsiaalmeedias on vähem formaalne kui meilisuhtlus ja toimub sageli reaalajas, nii et enne detailidesse laskumist võite lubada endale pisijuttu rääkida.

Kuidas peaksin kasutajate poole pöörduma?

Tagasiside mull

Sotsiaalmeedia suhtlemine on pigem mitteametlik, lisaks kui keegi saadab Teie ettevõttele otsesõnumi, siis teate juba tema nime. Seetõttu soovitame vahemaa lühendamiseks pöörduda saatjate poole nende eesnime järgi. Kui profiilipilt näitab, et Teil on tegemist vanema inimesega, võite otsustada oma sõnumi algusesse panna “Härra/Proua”, kuid see on sotsiaalmeedia suhtluses üsna ebatavaline.

Ärge unustage kasutada emotikone, mis on sotsiaalmeedia teine keel.

Kas ma võin salvestada otsesõnumeid saatnud kasutajate andmeid?

Mitu andmekeskust

See sõltub kohalikest privaatsusseadustest ja konkreetse platvormi kasutustingimustest. Võite kasutada tööriista sõnumite korraldamiseks ettevõtte sotsiaalmeedia postkastis, kuid ärge käsitlege otseseid sotsiaalmeedia sõnumeid kui teist kanalit külma meili saatmiseks. See on väga ebatavaline praktika, mille tulemusena võib sotsiaalmeediaplatvorm Teie konto blokeerida.

Ready to use our social media templates?

Put them to the test with our free 14-day trial, no credit card required. Start replying to Facebook messages, Tweets, and Instagram comments today!

{ “@context”: “https://schema.org”, “@type”: “FAQPage”, “mainEntity”: [{ “@type”: “Question”, “name”: “Kui pikad peaksid minu otsesõnumid olema?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “See sõltub tõesti ja üldreeglit pole. Suhtlemine sotsiaalmeedias on vähem formaalne, nii et võite enne detailidesse laskumist lubada endale pisijuttu. Kuid otsesõnumid ei tohiks olla liiga pikad.” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “Kuidas peaksin kasutajate poole pöörduma?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Sotsiaalmeedia suhtlemine on pigem mitteametlik, lisaks kui keegi saadab Teie ettevõttele otsesõnumi, siis teate juba tema nime. Seetõttu soovitame vahemaa lühendamiseks pöörduda saatjate poole nende eesnime järgi. Kui profiilipilt näitab, et Teil on tegemist vanema inimesega, võite otsustada oma sõnumi algusesse panna “Härra/Proua”, kuid see on sotsiaalmeedia suhtluses üsna ebatavaline.. ” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “Kas ma võin salvestada otsesõnumeid saatnud kasutajate andmeid?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “See sõltub kohalikest privaatsusseadustest ja konkreetse platvormi kasutustingimustest. Võite kasutada tööriista sõnumite korraldamiseks ettevõtte sotsiaalmeedia postkastis, kuid ärge käsitlege otseseid sotsiaalmeedia sõnumeid kui teist kanalit külma meili saatmiseks. See on väga ebatavaline praktika, mille tulemusena võib sotsiaalmeediaplatvorm Teie konto blokeerida.” } }] }
Tagasi Mallide juurde Looge konto TASUTA

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates eeldame Teie luba küpsiste paigaldamiseks, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud meie privaatsuse ja küpsiste poliitika.

×
Plaanige üks-ühele kõne ja avastage, kuidas LiveAgent Teie ettevõttele kasulik võib olla.

Oleme saadaval mitmetel kuupäevadel

Plaani demo