Tasuta Prooviperiood

Language switcher

–Hidden comment

Use attributes in format region_from and region_to= to change the languages showing in language switcher.
Available regions are:
europe_from europe_to
asia_from asia_to
mideast_from mideast_to
america_from america_to

Example:
europe_from=0 europe_to=22 will put all languages (ordered in language switcher settings) from 1 to 21 to Europe region:
asia_from=22 asia_to=25 will put all languages from 23 to 24 (so only 2) into Asia region.

Teadmusbaasi mallid

Kuna tänapäevased digiteadlikud ja ühenduses tarbijad ootavad ja nõuavad lihtsat juurdepääsu täpsele teabele nende kasutatavate toodete ja teenuste puhul, ei ole kõikehõlmava iseteenindusega seotud teadmusbaasi omamine enam valikuline, vaid see on kohustuslik. Tegelikult paljastas Microsofti uuring, et 90% ülemaailmsetest tarbijatest eeldavad, et kaubamärgid ja organisatsioonid pakuvad iseteeninduseks veebiportaali. Veelgi enam, vastavalt Forresteri küsitlusele, eelistavad kliendid teadmusbaase kõigile teistele iseteeninduskanalitele. Allpool on lihtne juhend erinevat tüüpi teadmusbaasi artiklite kirjutamiseks ja mõned peamised teadmusbaasi artiklite mallid, mida saate soovikorral alustamiseks kasutada.

Mis on teadmusbaas?

Teadmusbaas on veebipõhine iseteeninduskogu, mis sisaldab artikleid ja üksikasjalikku teavet konkreetse ettevõtte, selle toodete või teenuste kohta. See võib sisaldada KKK jaotist, kuidas-teha artikleid, tõrkeotsingu näpunäiteid, kasutusjuhendeid ja videoõpetusi – kõike, mis aitab klientidel ja potentsiaalsetel klientidel oma küsimustele vastuseid leida ning toote või teenusega seotud probleeme iseseisvalt lahendada (ilma klienditeenindust kaasamata).

Teadmusbaasi mallid
LiveAgent annab Teile võimaluse luua mitu sisemist ja välist teadmusbaasi

Teadmusbaas võib pakkuda väärtuslikke andmeid klientidele, potentsiaalsetele klientidele ja isegi töötajatele. Välispidisel kasutamisel on teadmusbaas koht, kuhu kliendid ja potentsiaalsed kliendid saavad minna, et hankida vajalikku teavet ettevõtte toodete või teenuste kohta. Ettevõttesisest teadmusbaasi saab kasutada kogu ettevõtte teadmiste ja teabe sisemiseks levitamiseks.

5 sammu tõhusa teadmusbaasi artikli kirjutamiseks

Tagamaks, et Teie teadmusbaas on asjakohane, kergesti loetav, informatiivne ja väga asjakohane, peaks iga teadmusbaasi artikkel olema järgmine:

  • Targeted: pidage kinni ühest teemast artikli kohta, et vältida kasutajate segadust.
  • Kasutajakeskne: kirjutage ainult sellest, milles Teie sihtrühm abi vajab.
  • Põhjalik: sisestage ainult lühike, täielikult üksikasjalik ja kõikehõlmav teave.
  • Hästi struktureeritud: säilitage lihtne standardiseeritud struktuur, et see oleks hõlpsasti loetav.
  • Hästi kirjutatud: kasutage selget ja lihtsat keelt, mis on arusaadav ka mitte-tehnoloogilistele kasutajatele.
  • Visuaalselt atraktiivne: lisage visuaalset sisu, et kasutajatel oleks lihtsam teavet seedida.

Oma teadmusbaasi jaoks tõhusate artiklite kirjutamiseks järgige neid lihtsaid samme.

Valige õige pealkiri

Oluline on luua pealkiri, mis kirjeldab selgelt, millist ülesannet või probleemi artikkel käsitleb. Parim on kasutada pealkirju, mis põhinevad tegevustel või kasutaja ootustel. Seega hoidke need lühikesed ja otsingusõbralikud, lisades konkreetsed märksõnad, ja vältige ebavajalike tehniliste terminite kasutamist. Siin on mõned levinumad teadmusbaasi artiklite pealkirjad, mida saate kasutada.

“Alustamine millegiga…”

“Uue kasutaja juhend”

“Juhend millegiks…”

“Sissejuhatus millessegi…”

“Kuidas seadistada oma…”

“Kuidas parandada…”

“Oma konto haldamine”

“Oma… installeerimine”

Hoidke ühtset struktuuri

Kuigi struktuur võib olenevalt artikli tüübist erineda, sisaldab tüüpiline teadmusbaasi artikkel lühikest sissejuhatust, probleemi kirjeldust (kui see on võimalik), kirjeldades ülesande täitmiseks vajalikke samme, tulemuste kokkuvõtet ja seotud linke. Pikematel artiklitel võib olla sisukord, mis aitab lugejatel leida neid huvitavaid jaotisi ja jätta vahele kogu ebavajaliku teabe.

Kergesti loetav formaat

Teadmistebaasi artiklite vormindamisel on lihtsus võtmetähtsusega. Teksti hõlpsasti skännitavaks muutmiseks võite kaaluda:

  • Pikemate artiklite jagamine lühikesteks lõikudeks, millel on erinevad pealkirjad ja alampealkirjad;
  • Ankurlinkidega sisukorra kaasamine, et kasutajad saaksid otse nende jaoks kõige asjakohasema jaotise juurde hüpata;
  • Punktloendite ja numbriloendite kasutamine tekstiplokkide jagamiseks ja loetavamaks muutmiseks;
  • Kasutage paksus, kaldkirjas või esiletõstetud teksti, et juhtida lugeja tähelepanu põhiteabele.

Lisage visuaale

Kui juhendate oma kasutajaid samm-sammult juhendiga, saate oma juhised selgemaks muuta, lisades ekraanipilte, GIF-e, videoid või mis tahes muud, mis võib aidata Teie lugejatel sisu hõlpsamini seedida. Tegelikult on ülesandele orienteeritud koopia kirjutamisel visuaalid kohustuslikud, kuna need rikastavad Teie tugisisu ja aitavad kasutajaid kaasata.

Teadmusbaasi mallid
Teadmistebaasi näide – Canva loal

Lisage täiendavaid lugemissoovitusi

Pakkuge artikli lõpus seotud linke edasiseks lugemiseks, et aidata lugejatel leida rohkem kasulikku teavet. See on eriti oluline, kui kasutajad soovivad tõenäoliselt seotud teema kohta rohkem teada saada või kui Teie artikkel hõlmab ainult ühte aspekti suuremast ülesannete komplektist.

“Seotud artiklid”

“Edasiseks lugemiseks”

“Seotud lingid”

“Teile võib ka meeldida”

Teadmusbaasi artiklite mallid

Kas pole ikka veel kindel? Ärge muretsege, oleme loonud paar teadmistebaasi artiklite malli, mis aitavad Teid koheselt!

KKK mall

Korduma kippuvad küsimused on mis tahes teadmusbaasi oluline osa, kuna need käsitlevad kõige sagedamini esitatavaid küsimusi.

Kuidas-teha teadmusbaasi artikli mall

Juhendid aitavad kasutajatel Teie toodete või teenustega seotud probleeme lahendada. Artiklid on tavaliselt lühikesed, kuid väga konkreetsed ja pakuvad lihtsat samm-sammult juhist teatud ülesande täitmiseks.

Tõrkeotsingu artikli mall

Tõrkeotsingu artiklid peaksid aitama kasutajatel lahendada keerukamaid probleeme, mis neil Teie toodete või teenustega võivad tekkida. Need on väga sarnased juhiste artiklitega, kuid keskenduvad lahenduste pakkumisele, kui asjad on valesti läinud, mitte aga kasutajate harimisele, kuidas ülesannet täita või konkreetsest tootefunktsioonist maksimumi võtta.

Tööriista kirjelduse mall

Tööriista kirjelduse artiklid kirjeldavad lühidalt, mis on konkreetne toode/teenus. Selle asemel, et vastata küsimustele või koostada samm-sammult juhiseid, räägivad nad lugejatele täpselt, kuidas toode/teenus töötab. Lisaks võivad need sisaldada teavet tööriista funktsioonide ja eeliste kohta ning selgitada, miks seda tasub osta.

Kasutusjuhendi mall

Kasutusjuhendid on tavaliselt pikad, üksikasjalikud ja põhjalikud artiklid, mis sisaldavad kogu toote või teenuse kirjeldust. Need sisaldavad täielikku teavet iga funktsiooni kasutamise kohta, et anda kasutajatele toote või teenuse kohta põhjalikku koolitust. Enamik kasutusjuhendeid sisaldab nii kirjalikku juhendit kui ka sellega seotud pilte (ekraanipilte, diagramme jne).

Õpetuse mall

Õpetused on väga sarnased üksikasjalike juhistega artiklitega, kuid need pakuvad põhjalikumat teavet ega sisalda samme alati kronoloogilises järjekorras. Lisaks võib õpetus sisaldada struktureeritud ja täielikku selgitust selle kohta, mida kasutajad saavad konkreetse toote, teenuse või funktsiooniga teha, koos sellega seotud visuaalidega (ekraanipildid, videod jne).

Ready to put our knowledge base article templates to use?

LiveAgent is the most reviewed and #1 rated help desk software for small to medium-sized businesses. Try building a knowledge base today with our free 14-day trial.<br /> No credit card required.

Free Trial

Teadmusbaasi mallid – korduma kippuvad küsimused

Mis on teadmusbaasi ülesanne?

Teadmusbaas on teadmiste varamu, mille eesmärk on anda vastuseid küsimustele ja lahendada probleeme.

Miks peaksite teadmusbaasi omama?

Teadmusbaas on klienditeeninduse ja -toe oluline tööriist. See pakub klientidele otsitavaid teadmisi/teavet levinud probleemide lahenduste kohta.

Mis tüüpi teadmusbaasi artiklid peaksid Teil olema?

Oma teadmusbaasis saate kasutada järgmist tüüpi artikleid: KKK artiklid aitavad vastata levinud klienditeeninduse küsimustele. Nõuannete artiklid annavad kiire näpunäite sagedaste klienditeeninduse probleemide lahendamiseks. Juhised artiklid annavad samm-sammult juhised konkreetse ülesande täitmiseks. Hoiatavad artiklid hoiatavad kliente võimalike ohtude ja probleemide eest.

{ “@context”: “https://schema.org”, “@type”: “FAQPage”, “mainEntity”: [{ “@type”: “Question”, “name”: “Mis on teadmusbaasi ülesanne?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Teadmusbaas on teadmiste varamu, mille eesmärk on anda vastuseid küsimustele ja lahendada probleeme.” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “Miks peaksite teadmusbaasi omama?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Teadmusbaas on klienditeeninduse ja -toe oluline tööriist. See pakub klientidele otsitavaid teadmisi/teavet levinud probleemide lahenduste kohta.” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “Mis tüüpi teadmusbaasi artiklid peaksid Teil olema?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Oma teadmusbaasis saate kasutada järgmist tüüpi artikleid: KKK artiklid aitavad vastata levinud klienditeeninduse küsimustele. Nõuannete artiklid annavad kiire näpunäite sagedaste klienditeeninduse probleemide lahendamiseks. Juhised artiklid annavad samm-sammult juhised konkreetse ülesande täitmiseks. Hoiatavad artiklid hoiatavad kliente võimalike ohtude ja probleemide eest.” } }] }
Tagasi Mallide juurde Looge konto TASUTA

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates eeldame Teie luba küpsiste paigaldamiseks, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud meie privaatsuse ja küpsiste poliitika.

×

Plaanige üks-ühele kõne ja avastage, kuidas LiveAgent Teie ettevõttele kasulik võib olla.

Oleme saadaval mitmetel kuupäevadel

Plaani demo