ITIL

Mis on ITIL?

ITIL, tuntud ka kui Information Technology Infrastructure Library, on suuniste ja parimate tavade kogumik IT-teenuste juhtimise (ITSM) planeerimiseks ja pakkumiseks. See sisaldab protsesse, ülesandeid, teavet, mida saab kasutada ettevõtte strateegiaga integreerimise loomiseks ja suure väärtuse loomiseks. See aitab ettevõtetel ja ettevõtetel juhtida riske, luua tugevaid kliendisuhteid, suurendada tõhusust, parandada konkurentsieelist, vähendada kulusid ja palju muud. Seda kasutatakse ka parenduste mõõtmiseks.

Frequently asked questions

Mida tähendab ITIL?

ITIL ehk Information Technology Infrastructure Library on üksikasjalike IT-teenuste juhtimise tavade kogum, mis keskendub IT-teenuste vastavusse viimisele ärivajadustega. ITIL kirjeldab protsesse ja protseduure, mis ei ole spetsiifilised organisatsiooni või tehnoloogia jaoks, vaid mida organisatsioon saab kasutada oma strateegia rakendamiseks, väärtuse pakkumiseks ja minimaalse kompetentsuse taseme säilitamiseks.

 

Millised on ITIL-i 5 etappi?

ITIL-i 5 etappi on teenuse strateegia, teenuse disain, teenuse muutmine, teenuse toimimine ja teenuse pidev täiustamine. Strateegia eesmärk on teha otsus klienditeeninduse strateegia kohta. Projekti eesmärk on kujundada uusi IT-teenuseid. Muudatus on IT-teenuste loomine ja rakendamine. Operatsioon on IT-teenuste tõhusa ja tulemusliku osutamise tagamine. Teisalt on teenuste pidev täiustamine kvaliteedijuhtimise meetodite kasutamine, et õppida varasematest õnnestumistest ja ebaõnnestumistest.

 

Milleks kasutatakse ITIL-i?

ITIL võib tuua kasu igale organisatsioonile, mis pakub kasutajatele IT-teenust või -toodet. Seda kasutavad peamiselt eri tüüpi ettevõtted, ametiasutused, ülikoolid ja valitsusvälised organisatsioonid. ITIL ei ole standard, vaid parimate tavade kogum, mis võib aidata vähendada kulusid, optimeerides ressursside kasutamist, parandada teenuste osutamist ja klientide rahulolu, samuti tugevdada IT- ja ärirühmade vahelist sobivust.

 

Tagasi Sõnastikku Looge konto TASUTA

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates eeldame Teie luba küpsiste paigaldamiseks, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud meie privaatsuse ja küpsiste poliitika.

×
Plaanige üks-ühele kõne ja avastage, kuidas LiveAgent Teie ettevõttele kasulik võib olla.

Oleme saadaval mitmetel kuupäevadel

Plaani demo