Klienditeeninduse õpe

Miks see oluline on?

Elame pidevalt arenevas maailmas, kus inimeste nõudmised kasvavad võrdeliselt uute pakutavate tehnoloogiate/võimalustega. Väärtustame oma aega ja seetõttu eeldame, et teised teeksid sama. Klienditeenindajate juurde tulles ootame esindajalt koheseid ja tõhusaid vastuseid. Nüüd peame seda enesestmõistetavaks. Seetõttu on haritud tugiisiku omamine kohustuslik. Allpool on erinevad näpunäited klienditeeninduse koolituseks.

Töö-eelne haridus

Klienditoe esindaja ametikoht on enamasti ajutine töö, kus klienditeenindaja haridust ei nõuta. Seega on kandidaatide potentsiaali “kasvatamine” tänapäeval hea tava. Kui turul on inimestest puudus, on tasuta töötubade kaudu lihtne ettevõttele kandidaatide ringi arendada. Veelgi enam, rõhuasetusega sellele, mida on vaja klienditoe esindajaks saamiseks.

Tegevused potentsiaalsetele kandidaatidele:

 • Sisse sukeldumise koolitus. Siin on võimalik täpsemalt rääkida ettevõtte tootest, ettevõtte kultuurist, klientidest jne.
 • Korraldage üldloenguid ärisuhtluse, müügi, emotsionaalse intelligentsuse, stressitaluvuse, ajajuhtimise jms kohta. Kõik väärtuslik ja seotud tegelikkusega, kus inimene töötama hakkab. Nendel loengutel peab olema praktiline osa ning samuti ka teooria. Nii on see interaktiivsem ja tõhusam.
 • Väikesed kodused ülesanded  koos tagasisidega pärast nende tegemist, hoides uustulnukad tähelepanelikuna ja kaasatuna.
 • Edetabel. Osalejate jaoks punktisüsteemi loomine on veel üks võimalus, et suurendada soovi osaleda klienditeeninduse koolitusel. Hea mulje jätavad väikesed kingitused ettevõtetelt, samuti head mälestused ja võimalused kandideerida vabadele ametikohtadele.
Edetabel

Klienditeeninduse koolitusprogramm uutele töötajatele

Need tegevused tuleks enne lõpliku versiooni vastuvõtmist põhjalikult läbi mõelda. Ettevõte peaks enne parima lahenduse leidmist pisut eksperimenteerima. Klienditeeninduse koolituse võimalikud skeemid:

 • Kõigepealt teooria (täielikult), seejärel rühmades praktika.
 • Kõigepealt teooria (täielikult), pärast individuaalne kliendikoolitus.
 • Teooria (osadena) segatud rühmapraktika kliendikoolitusega.
 • Teooria (osadena) segatuna individuaalse praktika koolitusega.

Vastavalt CustomWritingi klienditoele on kõige tõhusam viis koondada inimesed rühmadesse ja jagada teavet CRM-süsteemi kohta. Lisaks selgitada ettevõtte standardeid pigem osade kaupa kui täielikult. Teoreetiline teave tuleks hiljem koheselt segada praktikaga, kuid igale rühmaliikmele tuleks individuaalselt läheneda.

Tööriistad, mida saab kasutada uute tulijate koolituste korraldamiseks ja läbiviimiseks:

 • Moodle. See aitab protsessi organiseerida ja uutel töötajatel oma edul silma peal hoida. Inimesi on võimalik kutsuda klienditeeninduse koolitusmaterjale jagama ja oma töid hindama. See on suurepärane tööriist klienditeeninduse koolitusprotsessi kohandamiseks ja kindlustamiseks tulevaste kliendiesindajate jaoks.
 • Confluence. Tugitiim on rühm inimesi, kes suudavad asju unustada, teavet segi ajada ja vigu teha. Seetõttu on vaja luua esindajatele ruum, kust nad saaksid hõlpsasti leida vajalikud näpunäited, juhised, algoritmid ja protseduurid.
 • Typing on tööriist, et panna esindajaid “pimedalt” trükkima. Seega säästate aega keskendumiseks sellele, mida vastata, mitte kuidas. Sellel on erinevad tasemed ja auhinnad lisategevuste eest. Ettevõte peaks kehtestama töötajatele oma minutiaja normid.

Uustulnuk – klienditeeninduse koolituse näpunäited:

 • Klienditeeninduse õppepäeva jooksul peaks kohal olema vähemalt kaks koolitajat. Mõnikord võivad uustulnukad esitada palju küsimusi, mis on vastselt õppima asunud inimese puhul normaalne.
 • Töötajad peaksid saama pidevat tagasisidet oma töö, kodutööde, käitumise jms kohta.
 • Klienditeeninduse koolituse protsess peab olema selge ja kergesti jälgitav. Diagrammid või muud visuaalsed klienditeeninduse koolitusmaterjalid hoiavad koolitatavaid kursis ja motiveerivad.
 • Ettevõte ei tohiks jätta tähelepanuta uute töötajate tagasisidet ja parendusideid. Tavaliselt on neil süsteemile ja protsessidele värske vaade.

Kogemustega toe õpe

Tugiteenuste väljaõpe on pidev protsess. See nõuab, et ettevõtted õpiksid ja õpetaksid oma töötajatele peaaegu iga päev uusi lähenemisviise ja tehnikaid. Niisiis, mida Teie ettevõte peaks tegema?

Testige olemasolevat kliendituge

Oluline on olemasolevat tugipersonali testida vähemalt kaks korda aastas. See annab ettevõttele arusaamise, et kõik on samal lehel.

Kasutage Classmarkerit

Classmarkeri kasutamine on väga mugav viis iga esindaja teadmiste kontrollimiseks. Kuidas nii? See hõlmab erinevat tüüpi küsimuste loomist (valikvastustega, sobitamine, avatud küsimus jne)

Kasutage pehmete oskuste säilitamiseks täiendavat koolitust

Näiteks: “Suhtlemine erinevat tüüpi klientidega”, “Ülesmüük”, “Konfliktide lahendamine”. Selliste õppetundide käigus tuleks arutada rohkem reaalseid kliendiolukordi. Seega peaks lubamine tugimeeskonnal üksteisele tagasisidet anda või isegi üksteist harida, jagades klientidega oma igapäevaseid kogemusi, pikas perspektiivis viima eduni.

Osalege üritustel, mis hõlmavad teadmiste jagamist

 • Meeskonna liikmetel võib soovitada koostada esitlusi teemadel, mida nad tunnevad. TedTalksi analoogia töötab hästi.
 • Ettevõtted võivad kaks aastat ette luua igale esindajale oma klienditeeninduse haridussüsteemi.
 • Parem on koostada koolitusprogramm ja koolituskava, mis on kohandatud ettevõtte eesmärkidele ja plaanidele.

Avastage iseseisvalt

Teadmised on olulised, kuid ainult siis, kui neid praktikas rakendatakse. Testige kõike meie akadeemias õpitut otse LiveAgentis.

Youtube video: LiveAgent 2021 | Better Customer Service Starts Today

Try out LiveAgent for FREE

Handle all customer inquiries from one interface. Start improving your customer service with a 14-day free trial right away!

Tagasi Akadeemiasse Looge konto TASUTA

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates eeldame Teie luba küpsiste paigaldamiseks, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud meie privaatsuse ja küpsiste poliitika.

×
Plaanige üks-ühele kõne ja avastage, kuidas LiveAgent Teie ettevõttele kasulik võib olla.

Oleme saadaval mitmetel kuupäevadel

Plaani demo