Ülesmüük

Mis on ülesmüük?

Ülesmüük on müügitehnika, mis veenab klienti ostma teie toodete või teenuste täiendatud, esmaklassilisi või muul viisil kallimaid versioone.

Lisaks sellele võib ülesmüüki defineerida ka inimressursside mõistes. See võib anda tarbijatele võimaluse lahendada levinud probleeme ühel platvormil. Näiteks on kliendil probleem tema praeguse paketiga ja teie pakute talle kõrgemat paketti, mis hoopistükkis elimineerib tema mured.

Ülesmüük on sageli valesti mõistetud müügistrateegia. Paljud inimesed võivad arvata, et esmaklassiliste toodete pakkumine on ahnete ettevõtete trikk. Klientidele nende lemmiktoodete täiustatud versioonide pakkumine ja nende praegustesse plaanidesse lisaüksuste lisamine on aga viis kliendirahulolu suurendamiseks ja parema üldise kliendikogemuse pakkumiseks.

Miks ülesmüük?

Ülesmüük on suurepärane strateegia nii väikestele kui ka suurtele ettevõtetele. See on võimalus suurendada klientide rahulolu, kliendilojaalsust ja nende hoidmist, ilma et oleks vaja hankida uusi kliente. Hea ülesmüügistrateegiaga müügiesindajad suudavad hoida kliente pikemalt ettevõttele lojaalsena ja seda ilma lisakuludeta.

Lisaks on ülesmüük viis õnneliku kliendibaasi omamiseks. See võib kiiresti lahendada kõik probleemid, mis muidu võiksid põhjustada klientide vähenemist.

Õnnetute klientide muutmine õnnelikeks klientideks

Millised on ülesmüügi eelised?

Nagu varem mainitud, võib see müügitaktika mõnes tekitada negatiivseid tundeid, kuid õigesti tehes võib see teha imesid nii teie ettevõtte kui ka klientide jaoks.

Heidame pilgu eelistele, mida ülesmüük teie ettevõttele tuua võib.

 • Suurendab klientide lojaalsust – Ülesmüük võimaldab ettevõtetel pakkuda klientidele rohkem võimalusi oma toodete nautimiseks. Lisaks loob see müügiesindajatele rohkem võimalusi klientidega ühenduse pidamiseks, mis aitab luua usaldust ja luua ühenduse oma klientidega.
 • Kõrgem kliendi eluaegne väärtus – Ülesmüügiga on kliendi panus teie ettevõttesse kogu eluea jooksul oluliselt suurem. Ülesmüügiga on lihtne muuta ka juhuslikud ostjad kasumlikeks klientideks.
 • Suurendab ROI-d – Kõik teavad, et uute klientide hankimine on kulukam kui olemasolevate hoidmine. Ülesmüük on suurepärane meetod klientide seotuse hoidmiseks ja nende naasmiseks, ilma eelarvet lõhki ajamata.
 • Suurendab ettevõtte tulu – Müük võrdub tuluga. Nii lihtne see ongi. Ja kui teil õnnestub müüa esmaklassilisi tooteid või veenda klienti pikendatud garantiid ostma, on hea mõte ülesmüügitehnikad oma turundusarsenali lisada.
 • Mugavus – Ülesmüüdud tooted pole mugavad mitte ainult ettevõtetele, vaid ka klientidele. Nad ei pea pingutama, et teha uurimistööd, võtta ühendust müüjaga, luua kontot ja nii edasi. Nende olemasolev müügiesindaja võtab nendega ise ühendust. Ülesmüük pakub mugavust ja paindlikkust üheaegselt mõlemale poolele.
LiveAgenti reaalajas vestluse vaade

Ülesmüügi parimad tavad

Paljud müügiesindajad võivad teile öelda, et edukat ülesmüüki pole lihtne saavutada. Siiski on mõningaid tavasid, mida saate oma ülesmüügi abistamiseks kasutada.

 • Looge usaldus oma kliendibaasigaKliendisuhted on seotud usaldusega. Klientide, nende vajaduste ja valupunktide tundmine aitab teil soovitada sobilikke ja kasulikke tooteid. Rääkige oma klientidega nii palju kui võimalik, et võita nende usaldus ja õppida neid sügavamalt tundma.
 • Jälgige kliendi teekonda – Mõistke kogu kliendi teekonda koos kõigi oluliste puutepunktidega. See võimaldab teil õigel hetkel ülesmüügiga sekkuda.
 • Olge ennekõike konsultant – Ärge proovige iga hinna eest müüki teha. Rääkige oma klientidega mitte müüjana, vaid pigem konsultandina, kes soovib aidata neil probleeme lahendada. Nii ei muutu te pealetükkivaks ega paista liiga innukad nende raha järele.
 • Pakkuge stiimuleid – Pakkuge ülesmüügiga tasuta kohaletoimetamist, sooduskoode ja muid soodustusi.
 • Looge kiireloomulisuse tunne – Kui kliendid tunnevad kiireloomulisuse tunnet, ostavad nad suurema tõenäosusega ilma suurema kõhkluseta. Seetõttu tehke neile ajaliselt piiratud pakkumisi ja teavitage neid reaalajas.
 • Pakkuge komplekte – Kõigile meeldib hea komplekt. Rühmitage oma tooted või teenused ja müüge neid mugava komplektina.
 • Olge proaktiivne – Kui tegemist on ülesmüügiga, peate juhtima kogu protsessi. Ennetage potentsiaalseid kliendi probleeme ja võtke nendega ühendust.
 • Pakkuge parimat võimalikku klienditeenindust – Kasutage kõiki oma käsutuses olevaid tööriistu kliendirahulolu tagamiseks. On palju põhjuseid, miks kliendid võivad tehingu katkestada, ja halb klienditeenindus on üks levinumaid. Kasutage usaldusväärset klienditoe tarkvara, nii ei jää teil ükski kliendipäring kahe silma vahele ning suudate pakkuda parimat võimalikku kliendituge.

Ülesmüügi näited

Vaatame mõningaid reaalseid näiteid ülesmüügitehnikate rakendamisest.

Hooajalised pakkumised

Rõivaste jaemüüja paneb oma veebisaidile üles bännerid hooajalise kollektsiooniga ja paigutab selle nii, et kliendid näevad seda esimesel silmapilgul. Lisaks sellele saavad nad lisada teatud esemetele allahindluse kuponge ja promokoode, et kliendid oleksid innustatud neid rohkem ostma.

Paketid

See ülesmüügitehnika on suurepärane viis suunata kliente veebis rohkem tooteid ostma, jäädes samas abivalmiks. Saate luua mugavaid paketipakkumisi, mis on kallimad, kuid annavad kliendile lisaväärtust. Lisaks saate pakette pakkuda vaid piiratud aja jooksul, nii et kliendid tunnevad kiireloomulisust.

Improve your sales communication

LiveAgent is not just a fully-featured help desk software, it's use cases go far beyond that. Take advantage of LiveAgent's communication capabilities and improve your sales.

Kallimate toodete ülesmüük

Klient otsib soodsat kasutajatoe lahendust, nii et ta võtab ühendust ettevõtte müügimeeskonnaga. Tasuta valikuga leppimise asemel soovitab müügiesindaja tasulist paketti piiramatute piletite, kohandamisvõimaluste, API ja automaatikaga. Kuigi klient peab maksma natuke rohkem, on see siiski väga hea tehing ja sellel on palju funktsioone, mis aitavad teda pikemas perspektiivis.

Frequently asked questions

Mis on ülesmüügi definitsioon?

Ülesmüük on müügitehnika, mis sunnib klienti valima põhipakettide asemel lisatooteid ja kõrgemaid pakette. See mitte ainult ei too ettevõttele rohkem tulu, vaid aitab luua ka kliendisuhteid ja lojaalsust.

Mis on ülesmüügi põhitõed?

Ülesmüük ei tohiks olla pelgalt trikk klientidelt rohkema raha saamiseks. Edukaks ülesmüügiks kuulake oma kliendibaasi ja püüdke mõista nende vajadusi. Ülesmüük käib käsikäes kliendikogemusega. Näiteks saate seadistada lihtsustatud kassaprotsessi või tootesoovitusi nii ülesmüügiks kui ka kasutajakogemuse mugavamaks ja nauditavamaks muutmiseks.

Ülesmüük vs ristmüük?

Ülesmüük on praktika, mille käigus ettevõte püüab motiveerida kliente ostma kõrgema kvaliteediga toodet. Ristmüük on seevastu sarnane tehnika, kus müüja soovitab osta erinevaid lisakaupu.

Tagasi Sõnastikku Looge konto TASUTA

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates eeldame Teie luba küpsiste paigaldamiseks, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud meie privaatsuse ja küpsiste poliitika.

×
Plaanige üks-ühele kõne ja avastage, kuidas LiveAgent Teie ettevõttele kasulik võib olla.

Oleme saadaval mitmetel kuupäevadel

Plaani demo