Tasuta Prooviperiood

Language switcher

–Hidden comment

Use attributes in format region_from and region_to= to change the languages showing in language switcher.
Available regions are:
europe_from europe_to
asia_from asia_to
mideast_from mideast_to
america_from america_to

Example:
europe_from=0 europe_to=22 will put all languages (ordered in language switcher settings) from 1 to 21 to Europe region:
asia_from=22 asia_to=25 will put all languages from 23 to 24 (so only 2) into Asia region.

Kõnekeskuse oskused

Niisiis, olete huvitatud töökohast kõnekeskuses? Uurige välja, kas te sobite.  Kõnekeskuse agendiks olemine ei ole lihtne ja nõuab tugevaid suhtlemisoskusi. Selles artiklis selgitame, millised kõnekeskuse oskused on hädavajalikud, lisaks anname teile nõuandeid ja peamisi nippe. 

Milliseid kõnekeskuse oskusi on vaja omandada, et saada kõnekeskuse agendiks?

Suhtlemisoskus (sh aktiivne kuulamine)

Kõige olulisem kõnekeskuse oskus on tõhus suhtlemine. Tõhusat suhtlemist võib määratleda kui suulist võimet selgitada keerulisi teemasid lihtsal, arusaadaval ja tõhusal viisil. Selleks peavad teie kõnekeskuse agendid mõtlema analüütiliselt ja tundma teie toote, kõnekeskuse tarkvara ja ettevõtte protseduuride üksikasju.

Tõhusate lahenduste pakkumiseks peavad kõnekeskuse agendid siiski ka probleemi mõistma. Selleks, et mõista, mida klient neilt soovib ja mis on tema lõpp-eesmärk, peab kõnekeskuse agendil olema suurepärane aktiivse kuulamise oskus. Aktiivne kuulamine on “teadlik püüe kuulata mitte ainult sõnu, mida teine inimene ütleb, vaid, mis veelgi tähtsam, kogu edastatavat sõnumit”.

Kõnekeskuse oskused

Töökoha etikett ja professionaalsus

Nagu eespool mainitud, edukas kõnekeskuse agent peab olema kursis oma ettevõtte protseduuride ja suunistega ning suutma neid järgida. See kehtib ka sotsiaalse käitumise kohta töökohal ja kõnede ajal. 

Näiteks kui olete traditsioonilises kontoris ja teid ümbritsevad teised kõnekeskuse agendid, peate jälgima, kui valjusti te räägite või mida te teistele ütlete, sest see võib teiste käimasolevate kõnede taustal kuuldav olla.

Veelgi tähtsam on silmas pidada asjaolu, et te esindate ettevõtet, eriti vestlustes vihaste või rahulolematute klientidega. Te ei saa olla väiklane, ebaviisakas või ebasümpaatne, sest see peegeldab halvasti esindatavat ettevõtet ja võib põhjustada negatiivseid tagajärgi, nagu näiteks kliendivoolavust või isegi tühistamise/boikoteerimise suundumust. Oluline jääda professionaalseks, rahulikuks ja valvsaks igas olukorras, mis teile ette heidetakse.

Kõnekeskuse oskused
Täpselt see, mida te ei tohiks teha

Positiivne suhtumine alati

Teine kohustuslik kõnekeskuse oskus on positiivne suhtumine. Oluline on seda igas vestluses väljendada. Kliendid ei tohi tunda, et nad koormavad teid oma taotlustega. Selle asemel peate jätma neile tunde, et olete rõõmus helistamise üle ja teete kõik endast oleneva kliendi aitamiseks.

Parim viis positiivset suhtumist näidata on teie hääletoon, sõnavalik ja intonatsioon.

Kui kliendil on keeruline probleem, ärge öelge: “Oh, see saab olema raske”. Püüdke jääda rõõmsameelseks ja andke kliendile teada, milliseid samme te peate tegema ja kui kaua need aega võtavad. Öelge kliendile, et võtate temaga ühendust niipea, kui olete valmis järgmise sammuga edasi liikuma ja kui tal peaks tekkima küsimusi, võib ta teiega ühendust võtta.

See leevendab automaatselt nende stressi ja paneb nad tundma ennast hinnatuna.

Klientide-empaatia-videokõne-funktsioon-LiveAgent-
Meie õnnelik kõnekeskuse agent ja klient videokõne ajal

Tõhus stressijuhtimine

Suure kõnede arvu või vihaste klientidega tegelemine võib olla stressirohke. Selleks, et olla tõhus kõnekeskuse agent, on oluline teada, kuidas oma stressitasemega toime tulla. Kui olete stressis, halveneb teie töövõime, jätate olulised üksikasjad tähelepanuta, pakute klienditeenindust halvemini ja tõenäoliseks muutub ka läbipõlemine.

Seega on stressijuhtimine väga oluline kõnekeskuse oskus. Uurige välja, mis leevendab teie stressi – võib-olla on see kliendiga rääkimise tempo või stressipalli pigistamine. Võimalik, et teil on vaja teha pärast igat kõnet üheminutiline paus. Mis iganes see ka poleks, leidke see ja sobitage enda rutiini.

Kõnekeskuse meeskonnatöö 

Lõpetuseks on oluline teada, millal küsida abi (see on kõige alahinnatum oskus kõnekeskuses). Kolleegi arvamuse küsimine keerulises olukorras võimaldab teil näha probleemi teisest vaatenurgast ja leida õige lahendus.

Kolm noort meest naeravad arvutit vaadates
Foto autoriks Priscilla Du Preez platvormil Unsplash

Kümme olulist nõuannet kõnekeskuse agentidele

Kui soovite oma kõnekeskuse oskusi täiustada, tutvuge meie 10 kõige olulisema nõuandega.

 • Tehke pärast iga kõnet lühike vaheaeg/paus, et oma mõtteid koguda
 • Võtke aega, et teha tööd pärast kõnet ja sisestada andmeid
 • Looge meeldetuletusi töövoos püsimiseks
 • Mõelge oma kõne üle – kas teeksite järgmisel korral midagi teisiti?
 • Küsige vajadusel abi — meeskonnatöö on unistuste töö!
 • Leevendage stressi koos kolleegidega, jagades üksteisega oma kogemusi.
 • Pärast pikka kõnedele vastamise päeva tehke endorfiinide vabastamiseks veidi trenni/käige ringi/venitage
 • Naeratage oma klientidega rääkides – nad tunnevad seda!
 • Küsige lisaküsimusi, näiteks: “Kas ma saan teid veel millegi muuga aidata?” või “Mis ajaks oleks seda vaja hiljemalt lahendada?”.
 • Ärge võtke asju isiklikult – enamik kliente on pettunud ja vajavad auru väljalaskmist. See ei ole midagi isiklikku.
Stand out from your competitors with a strong
customer
service
culture

Kesksed järeldused

Kõnekeskuste tööstus õitseb

Vaatamata teiste suhtluskanalite tõusule nagu reaalajas vestlus ja sotsiaalmeedia, on kõnekeskused endiselt tugevaks konkurendiks, kui tegemist on ettevõtetega kontakteerumisega. Aruande Critical Channels of Choice kohaselt väitis 65% 2000-st küsitletud kliendist, et telefon on nende peamine suhtluskanal.

Seetõttu on oluline, et te vastaksite oma klientide vajadustele ja soovidele. Parim viis seda teha on pakkuda asjatundlikku ja personaalset kõnetuge hästi koolitatud agentide abil, kes on oma kõnekeskuse oskused viimistlenud.

Agentide jaoks on oluline, et nad jääksid oma mängu tippu

Kõnekeskuse agendi töö on sageli korduv ja isegi stressirohke. Sellistele töökohtadele kandideerivad agendid peavad suutma end läbi suruda ebameeldivatest stsenaariumidest ja jääma alati positiivseks. Seega on vastupidavus ja paks nahk peamine kõnekeskuse oskus, mida peaksite potentsiaalsete kõnekeskuse agentide puhul otsima.

Hea viis teha kindlaks, kas nad sobivad tööle, on küsida neilt, kuidas nad teatud stsenaariumidega (stressirohke, vihane klient) jne hakkama saavad. Nende vastused sellistele küsimustele heidavad valgust nende isiksuse ja mõtteviisi kohta.

Agendid peavad oma suhtlemisoskusi arendama, et olla edukad

Kõige olulisem kõnekeskuse oskus on suurepärane suhtlemine. See hõlmab:

 • Aktiivne kuulamine
 • Oskus selgitada asju lihtsalt ja arusaadavalt
 • Mõistmine, millist tooni/intonatsiooni erinevates olukordades kasutada
 • Kinnitamine, et nad on kliendi probleemist aru saanud, rääkides sellest kliendile üle
 • Teadmine, millal on hea aeg ülesmüügiks või kaasamüügiks
 • Teadmine, kuidas vastata professionaalselt ebameeldivatele või solvavatele kommentaaridele

Frequently asked questions about call center skills

What call center skills are important for call center agents?

Excellent verbal communication, stress management, empathy, ability to multitask, active listening, and more.

How can I perfect my call center skills?

The best way to fine tune your call center skills is to practice. Focus on answering questions in an easy to understand manner, and practice active listening in all conversations -- even outside of work.

How should I deal with angry customers?

Dealing with angry or disgruntled customers is an art form. It's important to remain calm, empathetic, and take the high road. Don't be petty or insulting, as it can have a negative impact on your job and your company.

Proovige LiveAgenti juba täna​

Me pakume portjee migratsiooniteenuseid enamikest populaarsetest klienditoe lahendustest.

3000+ arvustust Trustpilot GetApp G2 Crowd

Tagasi Sõnastikku Looge konto TASUTA

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates eeldame Teie luba küpsiste paigaldamiseks, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud meie privaatsuse ja küpsiste poliitika.

×

Plaanige üks-ühele kõne ja avastage, kuidas LiveAgent Teie ettevõttele kasulik võib olla.

Oleme saadaval mitmetel kuupäevadel

Plaani demo